1660 Ti tam performansta çalışmıyor

Evet tam performans modunda, denetim masasında nvidia seçili, monster merkezinde ektra oyun modu seçili değerler
Kontrol merkezinden Max ya da Turbo moda almayı denediniz mi?

Şimdi kendimde denedim şarjdan çekince %100 kullanımda benimki de çektiği Watt'ı düşürüyor ama yine de %100 kullanıma devam ediyor. Problem adaptörde gibi gözüküyor.
adaptör bu

Dosya Ekleri

• 1637524526682.jpg
    1637524526682.jpg
    517,6 KB · Görüntüleme: 41
Aynen dediğim gibi adaptöründe problem var.
Fişe bağlıyken olması gereken güç tüketimi ve ekran kartı kullanımı;

Ekran Görüntüsü (414).png

Fişten çıkarınca olan güç tüketimi ve ekran kartı kullanımı;

Ekran Görüntüsü (415).png

Yani bu da demek oluyor ki adaptörün yeterli gücü veremiyor, ekran kartı da yeterli gücü çekemediği için yüksek FPS alamıyorsun. Orijinal adaptör kullanman lazım.

Aynen dediğim gibi adaptöründe problem var.
Fişe bağlıyken olması gereken güç tüketimi ve ekran kartı kullanımı;

Eki Görüntüle 1222639

Fişten çıkarınca olan güç tüketimi ve ekran kartı kullanımı;

Eki Görüntüle 1222640

Yani bu da demek oluyor ki adaptörün yeterli gücü veremiyor, ekran kartı da yeterli gücü çekemediği için yüksek FPS alamıyorsun. Orijinal adaptör kullanman lazım.
Adaptör sahte mi acaba ikinci el olarak aldımda laptobu ben

Dosya Ekleri

• 1637524526682.jpg
    1637524526682.jpg
    517,6 KB · Görüntüleme: 32
Adaptör sahte mi acaba ikinci el olarak aldımda laptopu ben.

Monster kullanmadığım için bilmiyorum ama görüntüsü ve markasından anladığım kadarıyla orijinal değil. Tabi adaptör iyi bir marka olup yıpranmış da olabilir, eğer aynı bilgisayarı kullanan tanıdığınız varsa onunki de 180 Watt'lık bir adaptörse onu kullanıp deneyin.

Oyun oynarken şarjda mı oynuyorsunuz yoksa pil üzerinden mi?
Bu arada Apex Legends oyununda ana ekranda 12 FPS normal hocam. Oyun bozuk.

1637527992041.png

Şu ayarı yükseğin üstünde kullanmayın. O ayarı en yükseğe aldığımda bende de FPS aşırı derece düşüyor, VRAM kullanımı aşırı artıyor ve oyunda çok saçma takılmalar oluyor. Eğer bu kısmı en fazla high ayarına çekerseniz bir sorun kalmaz. Very high ayarında bayağı sıkıntıya giriyor oyun.

Geri
Yukarı