1660 Ti tam performansta çalışmıyor

Ekran kartı hiçbir şekilde 40W un üzerine çıkmıyor tüm oyunlarda.

Dediğim şeyden kaynaklanıyor işte, adaptöre bağlıyken attığım SS de 80 Watt'ta çıkıyor, adaptörsüz 30 Watt'ta takılıyor. Adaptörün normalde 50 watt daha güç sağlaması gerekirken 10 Watt'lık güç sağlayabiliyor 40 a takılıyor seninki de.😀 %99 adaptörde sıkıntı.

Dediğim şeyden kaynaklanıyor işte, adaptöre bağlıyken attığım SS de 80 Watt'ta çıkıyor, adaptörsüz 30 Watt'ta takılıyor. Adaptörün normalde 50 watt daha güç sağlaması gerekirken 10 Watt'lık güç sağlayabiliyor 40 a takılıyor seninki de.😀 %99 adaptörde sıkıntı.
Orijinal adaptörde nerden bulacağım bilmiyorum.
ekran kartım max-p mi max-q mu acaba?

Son düzenleme:
Ekran kartım Max-P mi Max-Q mu acaba?

Sayfasından 1660 Ti Max-Q Modelinin 60W güç tüketimi olduğuna göre. Sizin notebook güç olarak bir sorunu var gibi duruyor.
Bilgiler ile atığınız görselleri kıyaslarsak; sizdeki 1660 Ti mobil sürüm.
Sonuç: Bilgisayar da ya da grafik kartında ya da Adaptörde sorun var gibi duruyor.

Son düzenleme:
Sizinki Max-P yani 80Watt'lık en güçlü model. Orijinal adaptör için de araştırma yapıp alın, dandik bir marka olursa yine aynı şey olacaktır.

Hepsiburada sitesinde bunu buldum 300 TL'ye alayım mı?

Tulpar T7 ile Uyumlu 19.5 Volt 9.3 Amper 19, 5V 9, 3A 180W Adaptör şarj 5.5X2.5mm (7.7A - 9.23A Uyumlu)​

Sonunda formatlayarak çözdüm sorunu, laptopu aldığımda Windows üzerinden sıfırlamıştım şimdi temiz kurulum yaptım düzeldi rahatladım sonunda ya. Formattan önce ekran kartı tam performansa çalışmıyor ve 50 derece üstüne çıkmıyordu, şimdi 60 derece ve tam güçte.

i7 9750H işlemci için tavsiyeniz var mı oyunlarda 90 altına düşmüyor, 95-98 arasında geziyor :D. ThrottleStop'la düşüreyim mi soğutucu mu alayım?

Cyberpunk 2007, Apex Legends, kane bridge of spirits, jed fallen order Ultra grafik FPS değerleri.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    17,8 KB · Görüntüleme: 21
  • 2.PNG
    2.PNG
    189,9 KB · Görüntüleme: 16
  • 3.PNG
    3.PNG
    318,9 KB · Görüntüleme: 15
  • 4.PNG
    4.PNG
    202,7 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Bakım yani thermal macun ve fan temizliğinden sonra, bu tür işlemlere geçmek daha mantıklı olur. Öncelik bakım olsun.

Hocam sorun yine başladı neden böyle oluyor bilmiyorum adaptör mü başka bir şey mi alamadım. Ekran kartı yine sınırlandı 50 dereyece ve FPS'ler düştü
Sizinki Max-P yani 80Watt'lık en güçlü model. Orijinal adaptör için de araştırma yapıp alın, dandik bir marka olursa yine aynı şey olacaktır.

Tulpar T7 ile Uyumlu 19.5 Volt 9.3 Amper 19, 5V 9, 3A 180W Adaptör şarj 5.5X2.5mm (7.7A - 9.23A Uyumlu)​

bu adaptör 300tl alayım mı?

Son düzenleme:
Hocam sorun yine başladı neden böyle oluyor bilmiyorum adaptör mü başka bir şey mi alamadım. Ekran kartı yine sınırlandı 50 dereyece ve FPS'ler düştü.

Tulpar T7 ile uyumlu 19.5 Volt 9.3 amper 19, 5V 9, 3A 180W adaptör şarj 5.5X2.5mm (7.7a - 9.23a uyumlu)​

Bu adaptör 300TL alayım mı?

Anlık çözüldü sansan da sıkıntı adaptörde olduğu için yine aynı şey oldu. Ürünün yorumlarını okuyup al, Monster hakkında çok bir bilgim yok o yüzden adaptör iyi veya kötü diyemeyeceğim. Ürünün yorumlarına bakıp alırsan en mantıklısı olur.

Geri
Yukarı