1660S çok ısınıyor

Bilgisayar boşta durmasına rağmen ekran kartımın sıcaklığı 50-60 derece arasında değişiyor. Oyun açtığım zamanlarda 76-80 civarına kadar çıkıyor. Bu değerler normal midir?
Bende aynı ekran kartını kullanıyorum model olarak farklı olabilir kasanın yapısı ve fanda etki edebilir ama bu değerler gayet normal

1624725754254.png

"NVIDIA Denetim Masası > 3D Ayarları > 3D Ayarlarının Yönetilmesi > Genel Ayarlar" yolunu izleyin ve "Güç Yönetimi Modu" ayarının "Optimum Güç" olarak ayarlandığından emin olun, eğer halihazırda "Optimum Güç" konumunda ayarlıysa donanımsal bir sorun olabilir.

1660S genellikle çoğu model de ısınıyor. Yani ben böyle biliyorum. Diğer kartlara nazaran daha çok ısınan bir kart.
Fan kapalı boşta 38 derece. (MSI GTX 1660 Super Gaming X)

1- Nvidia denetim masasındaki ''Tercih edilen yenileme hızı'' ayarını ''uygulama kontrolünde'' şeklinde ayarlayın.
2- Denetim masası/Güç seçenekleri kısmını ''Dengeli'' olarak ayarlayın.
3- Nvidia denetim masasında ''Güç yönetimi modu'' optimum güç olsun.

Dosya Ekleri

• 1 - Kopya.png
    1 - Kopya.png
    21,1 KB · Görüntüleme: 21
  • 2 - Kopya.png
    2 - Kopya.png
    19,9 KB · Görüntüleme: 20
"NVIDIA Denetim Masası > 3D ayarları > 3D ayarlarının yönetilmesi > genel ayarlar" yolunu izleyin ve "güç yönetimi modu" ayarının "optimum güç" olarak ayarlandığından emin olun, eğer halihazırda "optimum güç" konumunda ayarlıysa donanımsal bir sorun olabilir.

Maalesef bende 0dB özelliği yok babayiğit. Bende boşta 38 derece. Ama ekran kartı %24 ile dönüyor. 60 derecelere doğru hafif artıyor.

"NVIDIA Denetim Masası > 3D Ayarları > 3D Ayarlarının Yönetilmesi > Genel Ayarlar" yolunu izleyin ve "Güç Yönetimi Modu" ayarının "Optimum Güç" olarak ayarlandığından emin olun, eğer halihazırda "Optimum Güç" konumunda ayarlıysa donanımsal bir sorun olabilir.

Donanımsal sorunda olabilir ama konu sahibi arkadaşın arka planda açık olan uygulamaları dahi etki eder ben 50 dereceyi 40 dereceye blitz,origin,steam,hareketli arkaplanı vs. kapatarak indirebiliyorum daha fazla bilgi verirse güzel olur.

Adana'da ise benim gibi hiç şaşırmadım hocam. İyi bir temizleme gerekebilir. Ya da kasanın kapağını açmak.

Yaz sıcağının ortasında, kışa göre 5-6 derece civarı artar normaldir. Çok üst seviye soğutma sistemi, kasa vb. olmasa bile çöl sıcağında 70-72 dereceyi oyunlarda zar zor geçer sistem. Genelde kasanın bakımını ihmal etmek sebep oluyor.

Yaz sıcağının ortasında, kışa göre 5-6 derece civarı artar normaldir. Çok üst seviye soğutma sistemi, kasa vb. olmasa bile çöl sıcağında 70 dereceyi oyunlarda zar zor geçer sistem. Genelde kasanın bakımını ihmal etmek sebep oluyor.

Bende kasamın ayarlarıyla yanlışlıkla AI Suite 3 programından oynamıştım. Aşırı yükte bile sessiz çalışan kasa. Şimdi çok sesli çalışıyor.

Bende kasamın ayarlarıyla yanlışlıkla AI Suite 3 programından oynamıştım. Aşırı yükte bile sessiz çalışan kasa. Şimdi çok sesli çalışıyor.

Format attığın zaman elbet düzelir, ben senede 1-2 kere atarım Windows kendi kendisine sapıtıyor bazen. BIOS ayarları değişmişse de fabrika ayarlarına döndürmek yeterli. Bir sorun olmayacaktır.

Geri
Yukarı