1660S düşük GPU kullanımı

furkanharrower

Hectopat
Ekran kartı kullanımım neredeyse hiç %70 üzerine çıkmıyor ama işlemci kullanımım ekran kartımı hep geçiyor, bu normal bir şey mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoyu ben çektim kanalda farklı videolarda var, onlarda da aynı sorun var.

İşlemcinizin ne olduğunu sorabilir miyim? Attığınız videodaki gibi R3 3100 modeli mi?

Gerçi videoyu ben çektim demişsiniz. Yeni gördüm, kusura bakmayın.

Oyunu düşük ayarlarda hatta 1080p'den bile düşük çözünürlükte oynuyorsunuz. Bu durumda ekran kartının düşük kullanımı bir tık normal karşılanabilir. Yüksek grafiklere ve yüksek çözünürlüğe alın, ekran kartı kullanım oranının artış gösterdiğini, işlemci kullanımının ise azaldığını fark edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Gayet normal Online oyunlarda CPU yani işlemci daha önem arz eder GPU az kullanılmasını sebebi oyunun grafiklerin tripal AAA oyunlaeınkı gibi olmaması yan sistemi yormaması önerim laptopu RDR2
Rainbow Six Siege vey AC oyunlarında denemeni öneririm.

İşlemcinizin ne olduğunu sorabilir miyim? Attığınız videodaki gibi R3 3100 modeli mi?

Gerçi videoyu ben çektim demişsiniz. Yeni gördüm, kusura bakmayın.

Oyunu düşük ayarlarda hatta 1080p'den bile düşük çözünürlükte oynuyorsunuz. Bu durumda ekran kartının düşük kullanımı bir tık normal karşılanabilir. Yüksek grafiklere ve yüksek çözünürlüğe alın, ekran kartı kullanım oranının artış gösterdiğini, işlemci kullanımının ise azaldığını fark edebilirsiniz.
Gayet normal Online oyunlarda CPU yani işlemci daha önem arz eder GPU az kullanılmasını sebebi oyunun grafiklerin tripal AAA oyunlaeınkı gibi olmaması yan sistemi yormaması önerim laptopu RDR2
Rainbow Six Siege vey AC oyunlarında denemeni öneririm.
Teşekkür ederim, bir de youtube'dan izlediğim videolar da benden daha iyi stabil bir fps alıyorlar. Ben 8gb ram kullanıyorum cidden dual channel'in performansı fazla mı?

Geri
Yukarı