GTX 1660S Düşük GPU Kullanımı

alpella

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar, sistemi yeni topladım fakat oyunlarda GPU kullanımı dalgalanıyor. YouTube'dan izlediğim videolarda aynı sistemle %97-98 GPU kullanımıyla oynuyorlar.

Sistemim:
MSI 1660S Gaming.
10100F.
8 GB RAM.
H410M-H.

20201223020102_1.jpg

1080p Ultra ayarlar PUBG bu şekilde değerleri 90'lara çıkıp sonra tekrar düşüyor. Dalgalanma var.

Adsız.png

Division 2'de aynı şekilde 1080p Ultra ayarlar, yine dalgalanma söz konusu.

Sorun nerede sizce? Burada sorun RAM'de olabilir mi?

YouTube'da izlediğiniz sistemin de RAM'leri 8 GB mı yoksa 16 mı? Ramlerinizin hepsi oyunda kullanılıyor bu yüzden olabilir.

Videolardaki RAM'ler 16 GB bende şu an Single 8 GB RAM var. Yakında bir tane daha alıp 16 yapmayı düşünüyorum. O zaman düzelir mi? RAM'lerle alakalı bir sorun mudur bu?

8 GB RAM olunca bazı oyunlarda drop oluyor o ara ekran kartı kullanımı düşüyor. Kendimden bilirim en yakın zamanda +8 al. Şimdilik idareten grafik ayarlarında RAM isteyen ayarları kıs.

Videolardaki RAM'ler 16 GB bende şu an Single 8 GB RAM var. Yakında bir tane daha alıp 16 yapmayı düşünüyorum. O zaman düzelir mi? RAM'lerle alakalı bir sorun mudur bu?

Açık dünya ya da uzun görüş mesafesi olan oyunlarda RAM yüzünden drop yeme ihtimaliniz var. Çift kanal RAM'ler hem bunu ortadan kaldırır hem de fpsinizi yükseltir. @LeyzZ nin de dediği gibi biraz ayarları kısabilirsin RAM kullanımı için.

Açık dünya ya da uzun görüş mesafesi olan oyunlarda RAM yüzünden drop yeme ihtimaliniz var. Çift kanal RAM'ler hem bunu ortadan kaldırır hem de fpsinizi yükseltir. @LeyzZnin de dediği gibi biraz ayarları kızabilirsin RAM kullanımı için.

PUBG'de CPU kullanımı normal fakat 2. oyunda neden o kadar yüksek bilmiyorum. Dediğim şeyden kaynaklı olabilir çünkü ekran kartı kullanımı düşünce yük işlemciye biniyor.

Çok teşekkür ederim. Bütçe sıkıntısından dolayı Single RAM ile idare edip daha sonra 16 yaparım diyordum fakat hemen almam gerekiyor sanırım.

Çok teşekkür ederim. Bütçe sıkıntısından dolayı Single RAM ile idare edip daha sonra 16 yaparım diyordum fakat hemen almam gerekiyor sanırım.

Ne demek.
RAM kullanımı daha az olan oyunlarda da dalgalanmanız varsa isterseniz önce GPU testi yapın ama RAM'den kaynaklanma ihtimali fazla çünkü bu oyunlardaki RAM kullanımlarınız maksimum seviyede belli ki daha fazlasını istiyor. Zaten 8 GB RAM günümüz için az kalıyor yeri geliyor 16 GB RAM'ler az kalıyor, her türlü bir 8 GB RAM daha almanızda fayda var.

Ne demek. Hemen almanız gerekmiyor ben de bütçe sıkıntısından HDD ve RAM'i sonraya bıraktım. Hatta klavye bile almadım elimde bir Microsoft klavye var onunla idare ediyorum. Ayarları biraz kısarak her oyunu oynayabilirsiniz. Elinize para geçince yükseltme yaparsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı