1660S ile 5500 TL'ye sistem toplama

Bu konuda bilgisiz ve Intel'in iyi olduğunu sanan arkadaşlar var, etiket atmama gerek yok. 1660S ile 5600 XT'yi asla kapıştırmayın. Buna ek olarak AMD ısınıyor ne? Hangi yıldayız, aksine şu anda Intel ısınıyor. AMD'nin ekran kartlarında da iyi bir model alırsanız ve kasanız iyi hava alıyor ise ısınmaz. 5600 XT'nin rakibi RTX 2060, hatta yeni gelen güncellemeler ile 2060S olacak gibi duruyor. 9400F alınacak bir işlemci değil, platformu ölü yatırım ve pahalı. Xigmatek PSU'ları da keza kaliteli değil, giriş seviyesi modelleri Everest gibi firmaların bir tık üstü o kadar hiçbir albenisi yok. Şu anda topladığım sistem o bütçede en iyi alabileceğin sistemdir, parçalardan da kısmadım hepsini fiyatına oranla en iyi kaliteyi sunan parçalardan oluşuyor.
Ha bu arada o arkadaşların mesaj geçmişine iyi bakın, adam AMD işlemci istiyor o kişi Intel öneriyor. AMD ekran kartı önerisi istiyor veya bütçesine göre en iyisi o, ancak AMD alma Nvidia al diyor :) Üzücü birisi, sadece haline acıyorum.

Son düzenleme:
kardeş imzamdaki sistemi 5500 tlye gectigimiz 10 günde topladım ikinci el plaformlarından aldım yalnız urunlerden sadece işlemci monıtor psu kasa ve ramın tekı ikinci eldi ve hepsi temiz ve garantılı urunler cok az kullanılmıstı kalanları ise sıfır paketlerinde jelatınlerıyle aldım istersen biraz arastır guzel urunlerı guzel fıyattan bulabilirsin biraz yapman araştırma yapmak bilmediğin konular hakkında bilgi edinmek cok zor birşey değil

@BadNai Olabilir tabii ki, ancak attığım kasa daha kaliteli. Tabii rengi falan hoşuna gittiyse o kasayı alabilirsin, hava akışı falan orta seviyede olacaktır. Mesh kasa olduğu için pek sorun yaşamazsın. Parçalarda herhangi bir sorun yok dostum, rahatlıkla alabilirsin. Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanman dileğiyle.

@BadNai Olabilir tabii ki, ancak attığım kasa daha kaliteli. Tabii rengi falan hoşuna gittiyse o kasayı alabilirsin, hava akışı falan orta seviyede olacaktır. Mesh kasa olduğu için pek sorun yaşamazsın. Parçalarda herhangi bir sorun yok dostum, rahatlıkla alabilirsin. Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanman dileğiyle.
Yorduysam kusra bakma :D Attığım kasa da 4 fan var sanırım ondan dolayı tercih ettim.

Geri
Yukarı