1660S Minecraft FPS düşmesi

FurkanxdTR

Hectopat
Minecraft oynarken FPS'i 255'e sabitliyorum. FPS sık sık 253'e düşüyor ve anlık ufak takılmalar meydana geliyor. Bunun sebebi ne olabilir? Aynı sorunu bazı oyunlarda da yaşıyorum. FPS sınırını kaldırdığımda da aynı sorun oluyor.

GTX 1660 Super.
8x2 RAM.
R5 3600.
SSD'ye kurulu.

Hayır onun ile alakası yoktur diye tahmin ediyorum. Eğer oyun gerçek değilse yani korsan ise ondan kaynaklı oluyor genelde çünkü zaten çoğu YouTuber FPS sınırını kaldırıyor.

:D hocam yapmayın ya. Kaç yıldır Minecraft'ın hem orijinal hem farklı başlatıcılı versiyonlarını kullandım 40 tane farklı başlatıcı denemişimdir hiçbirinin orijinalden en ufak farkı yok.

:D hocam yapmayın ya. Kaç yıldır Minecraft'ın hem orijinal hem farklı başlatıcılı versiyonlarını kullandım 40 tane farklı başlatıcı denemişimdir hiçbirinin orijinalden en ufak farkı yok.
Ancak şunu kaçırıyorsun. Şuan farklı başlatıcılarda maksimum 1.12.2 oynayabiliyorsun ve yanılmıyorsam şuan 1.16 lı bir surum var.(En güncel sürümü yani, tam hatırlamıyorum) Şuan cidden farklı sebebi ise şuan izlediğim bir kanal var. 2080 Super ve 9900K sistemi var ve canlı yayınlarda FPS kilidi açık şekilde en ufak bir sorun yaşamıyor. Bu sırf 1 kişi değil herkeste. Zaten yavaş yavaş daha iyi olmaya başladı.

Ancak şunu kaçırıyorsun. Şuan farklı başlatıcılarda maksimum 1.12.2 oynayabiliyorsun ve yanılmıyorsam şuan 1.16 lı bir surum var.(En güncel sürümü yani, tam hatırlamıyorum) Şuan cidden farklı sebebi ise şuan izlediğim bir kanal var. 2080 Super ve 9900K sistemi var ve canlı yayınlarda FPS kilidi açık şekilde en ufak bir sorun yaşamıyor. Bu sırf 1 kişi değil herkeste. Zaten yavaş yavaş daha iyi olmaya başladı.
TLauncher ile hepsini oynayabiliyorum? Bahsettiğiniz sorun Team Extreme Launcher'da vardı. Ayrıca burada bunları diyerek korsana destek olmuş olmuyorum bahsettiğim baslatıcılarda premium modu var.

Geri
Yukarı