1660S sistem ne kadar eder?

• ASUS 1660S 6 GB.
  • Ryzen 7 3800X sıvı soğutmalı Cooler Master soğutmanın 2 yıl garantisi var.
  • 16+16 32 GB RAM HyperX.
  • Aerocool 750W PSU.
  • TUF Gaming A520 Plus anakart 3 yıl garantili.
  • Rampage rm 550 144Hz 1ms monitör ileride alınacakmış fiyata dahil edilecekmiş.
  • Game Power Blue Switch klavye.
  • Everest mouse sm G20.
  • Rampage kulaklık.
  • Snopy 2.0 RGB hoparlör.
  • Aerocool kasa (modeli bilinmiyor)

Kuzenimin sistemi bu. Özellikle her şeyi yazmamı istedi hoparlör vs. şu anda kullandığı monitör başka ileride 144Hz monitör alacakmış fiyata onu da eklememi istedi Rampage rm 550 alacakmış. Aklındaki fiyat 20k. Bu sistem tüm bu ekipmanlarla beraber kaça gider?

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz şaka mısınız? @SASİNİN ASKERİ arkadaşları dinlemeyin aldığınız kişi sizi kazıklamış ama buradaki piyasa düşürücü arkadaşlar sizi daha da kazıklayacak. Ya şaka mısınız siz? Sadece CPU, GPU ve soğutucu ikinci eli 10K'yı geçiyor. Daha diğerleri yok bile bu sistem en en kötü 18K.

Yani şimdi bu sistemi Max 12K ya satabilir değil mi?

Siz şaka mısınız? @SASİNİN ASKERİ arkadaşları dinlemeyin aldığınız kişi sizi kazıklamış ama buradaki piyasa düşürücü arkadaşlar sizi daha da kazıklayacak. Ya şaka mısınız siz? Sadece CPU, GPU ve soğutucu ikinci eli 10K'yı geçiyor. Daha diğerleri yok bile bu sistem en en kötü 18K.

Hocam ben almadım kuzenim aldı.

Hocam sanırım aldığı adam bilgisayarcıymış PSU falan sonradan yükseltmiş onun için. Tanıdıktan almış. Aldığı fiyata satmak istiyor.
Yahu elin yedi kat yabancısı sana uyguna kaliteli şeyler satar :D Bu tanıdıklar az değil :) Siztemdeki kart ikinci elde 3500-4000 arasına bulunuyor ekran kartsız 5600X'li sistemler de 9K civarına bulunuyor yani maksimum edeceği şu anki monitörü dandik sayarsak 13-14 civarı ha o parayı da veren biraz zor bulunur tabii. Kutusunu yeni açmış olsanız bile fark etmiyor pek ikinci elde. İade etme olasılığı da olmadığını varsayıyorum. 20K düşünmesi için yeni alacağı monitörün çok çok iyi olması lazım yani sıfırının 10-15K falan etmesi lazım diyeyim.

GPU'nun ikinci eli 3500K civarı, CPU'ya da o kadar desek 7K. Soğutucu 4K mı?

• ASUS 1660S 6 GB. (Modelini bilmiyorum ortalama 4800TL)
  • Ryzen 7 3800X sıvı soğutmalı Cooler Master soğutmanın 2 yıl garantisi var. (İkisi 5400TL)
  • 16+16 32 GB RAM HyperX. (Modelini bilmiyorum ama en düşüğünden hesaplayacağım 2400TL)
  • Aerocool 750W PSU. (1250TL)
  • TUF Gaming A520 Plus anakart 3 yıl garantili. (1400TL)
  • Rampage rm 550 144Hz 1ms monitör ileride alınacakmış fiyata dahil edilecekmiş. (2400TL)
  • Game Power Blue Switch klavye. (350TL)
  • Everest mouse sm G20. (Bedava)
  • Rampage kulaklık. (150TL)
  • Snopy 2.0 RGB hoparlör. (Bedava)
  • Aerocool kasa (Hadi buna 500TL de)

En kötü fiyatlarla bile 18.650TL tutuyor. Hadi düz 18.000TL olsun

Diğer arkadaşların karşı bir argümanı olamaz artık sanırsam. 😉

Bilgisayar sadece oyun için değildir. Bazı parçalar çok iyi diğer parçalar berbat ise o sistem berbat olmuyor. Bazı parçaları iyi bazıları kötü oluyor.

Artı -1 Eksi
@Mansion o işlemciyi destekleyecek bir ekran kartı olmadıktan sonra pek bir anlamı kalmaz. Bu sistemi 10-11K fiyata alıp ekran kartını satıp üstüne para koyması lazım ki sistemin hak ettiği türden bir kart alsın.
Bilgisayarları sadece oyun makinesi olarak değerlendirmek saçma.

• ASUS 1660S 6 GB. (Modelini bilmiyorum ortalama 4800TL)
  • Ryzen 7 3800X sıvı soğutmalı Cooler Master soğutmanın 2 yıl garantisi var. (İkisi 5400TL)
  • 16+16 32 GB RAM HyperX. (Modelini bilmiyorum ama en düşüğünden hesaplayacağım 2400TL)
  • Aerocool 750W PSU. (1250TL)
  • TUF Gaming A520 Plus anakart 3 yıl garantili. (1400TL)
  • Rampage rm 550 144Hz 1ms monitör ileride alınacakmış fiyata dahil edilecekmiş. (2400TL)
  • Game Power Blue Switch klavye. (350TL)
  • Everest mouse sm G20. (Bedava)
  • Rampage kulaklık. (150TL)
  • Snopy 2.0 RGB hoparlör. (Bedava)
  • Aerocool kasa (Hadi buna 500TL de)

En kötü fiyatlarla bile 18.650TL tutuyor. Hadi düz 18.000TL olsun

Diğer arkadaşların karşı bir argümanı olamaz artık sanırsam. 😉
2.el nedir bilir misiniz? Sıfır değil sistem.

Geri
Yukarı