1660s sistem oyun oynarken restart atıyor

Swarlzer

Centipat
Merhaba arkadaşlar, Star Wars: Battlefront II oynarken bilgisayarım bir anda kendi kendine reset atıyor ve bu bazen olmuyor bazen de bir anda oluyor. Yani her zaman olan bir şey değil ve sorun ciddi mi değil mi anlayamıyorum. Bir iki kere AC Valhalla'da da yaptı ancak daha sonradan Valhalla'da bu durum düzeldi.
Sistemim: AMD Ryzen 5 2600.
msI B450M A PRO Max.
Teamforce TUF 8x2 16 GB RAM.
Gigabyte 1660s OC.
240GB SSD.
500GB WD Black HDD.
550W Corsair VS550 2018 sonrası üretim PSU (kronik sorunu yok düzeltilmiş hali)

DDU ile ekran kartı sürücü kaldırıp tekrar kurmayı denediniz mi? Belki size yardımcı olabilir. Ben sizin aksinize ekran kartının boşta yada yükte olması fark etmeksizin yeniden başlatma sorununu DDU ile çözmüştüm.

Merhaba arkadaşlar, Star Wars: Battlefront II oynarken bilgisayarım bir anda kendi kendine reset atıyor ve bu bazen olmuyor bazen de bir anda oluyor. Yani her zaman olan bir şey değil ve sorun ciddi mi değil mi anlayamıyorum. Bir iki kere AC Valhalla'da da yaptı ancak daha sonradan Valhalla'da bu durum düzeldi.
msI B450M A PRO Max.
Gigabyte 1660s OC.
240GB SSD.
500GB WD Black HDD.
İşlemci çok ısındığı zaman bilgisayar kendini yeniden başlatır. Eğer sorununuz her oyunda oluyorsa işlemci fanını kontrol edin. İşlemcinizde OC varsa ve ayarlarınız stabil değil ise bilgisayarınızın stabil ısılarda çalışmasına engel oluyor olabilir.

MSI B450M A PRO Max.
Gigabyte 1660s OC.
240GB SSD.
500GB WD Black HDD.

Merhaba aynı sorun bende de vardı sorun PSU da çıktı hocam restart atıyordu durmadan PC kendi kendine Oyunlar'da. Öncelikle sıcaklık değerlerinden emin olmanız lazım sonrasında deneme yanılmaya geçebilirsiniz.

FurMark testi yapmış mıydınız? Yapmadıysanız, yapmanızı öneririm. Ayrıca boşta ve yükte kartın kaç derece olduğunu bizimle paylaşın.

Sıcaklık değerlerine MSI Afterburner ile bakabilirsiniz.

FurMark testini PC'yi ilk aldığımda yapmıştım 15 dakika kadar ve bilgisayar kapanmamıştı. Oyun içi değerlerim Battlefront 2'de Ultra-High karışık ayarlarda GPU 80-81 derece CPU 60 dereceyi geçmiyor. AC Valhalla'da ise GPU 75 76 derece yine ayarlarım Ultra High karışık CPU 60 dereceyi geçmiyor.
Sistemimin boştaki sıcaklıkları ise eğer oda sıcaksa GPU 44 derece CPU 40 derece falan, eğer balkon kapısı açıksa GPU 35 36 derece CPU'da aynı değerlerde.
Merhaba aynı sorun bende de vardı sorun PSU da çıktı hocam restart atıyordu durmadan PC kendi kendine Oyunlar'da. Öncelikle sıcaklık değerlerinden emin olmanız lazım sonrasında deneme yanılmaya geçebilirsiniz.

Sıcaklık değerlerimi yukarıda belirttim hocam.
DDU ile ekran kartı sürücü kaldırıp tekrar kurmayı denediniz mi? Belki size yardımcı olabilir. Ben sizin aksinize ekran kartının boşta ya da yükte olması fark etmeksizin yeniden başlatma sorununu DDU ile çözmüştüm.

Yani denemedim ancak bu restart atma olayı çok sık tekrar etmiyor arada bir yaptığı için sorunu bulamıyorum, mesela dün gece yine girdim Battlefront'a yaklaşık 2 saat oynadım restart atmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı