1660S sistemde kasma hissi

batuhan3232

Decapat
Merhaba. oyunlarda acaba diyorum 6 GB V RAM olduğu için bazı ayarları düşürmek mi gerekiyor oyun içinden bilen var mı? kasma hissi var, takılma 70 FPS'de falan 60 FPS.

Son düzenleme:
Ultra'da oynamalı mıyım sizce yani yoksa high mı takılsam oneriniz nedir?

Nasıl rahat ediyorsanız o ayarlarda oynayın. Düşük ayarlara katlanırım derseniz düşük ayarlarda oynayın. Grafikler yüksek olsun, kasma hissine katlanırım derseniz yüksek ayarlarda oynayın.

6 GB VRAM var ekran kartında 8x8 çift slot RAM var 1660 Super high ayarladamı oynamam lazım metro gibi açık dunya oyunlarını.

Metro Exodus Ultra'nın tam altındaki.
Çok yüksek diye bir ayar var ona geçin Teeslation (mozaikleme) kapalı
Ölçeklemeyi 1.0'ın üstüne çıkarmayın.
Filtreleme X16
Bir de internette ambient occulation kapatma ayarı var onu yapabilirsiniz.(yanlışlıkla gölgelerin tamamını kapatmamaya dikkat edin ayar dosyasını yedekleyin)

ğek
AAA oyunlarda 144FPS verecek kart bulmak zor o yüzden 60 FPS veriyor. Akıcılık istiyorsanız grafiği düşürün. Grafik istiyorsanız kalpeki
peki hikaye oyunlarına girerken 60 hz çeksem oynasam ne olur
AAA oyunlarda 144FPS verecek kart bulmak zor o yüzden 60 FPS veriyor. Akıcılık istiyorsanız grafiği düşürün. Grafik istiyorsanız kalsın.

NVIDIA ve Windows'tan 60 Hz çekip oynasam faydası olur mu?

Son düzenleme:
Hikaye oyunlarına girerken 60 Hz oynasam FPS geçerken 144 çekerim olur mu?

Denedim ama aynı acaba diyorum v RAM aşıyorum ondan oluyor hepsi Ultra

Hocam V-RAM'ı nasıl aşıyorsunuz? Olayın V-RAM ile uzaktan yakından alakası yok. Hikaye oyunları oynarken oyun içi ayarlardan FPS kısıtlama ayarını açıp FPS inizin daha stabil olmasını sağlayabilirsiniz. Monitörün Hz ayarıyla uğraşmanıza gerek yok.

Geri
Yukarı