Çözüldü RX 6600 sistemde oyunlarda kasma hissi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
RAM
16 GB RAM 3200MHZ
SSD veya HDD modeli
WD 500 GB M.2 SSD WD 1TB HDD
Ekran kartı
RX 6600
Anakart
ASUS PRİME H60-D4
İşlemci
İ3 12100F
Herkese merhaba arkadaşlar,, başlıkta belirttiğim gibi oyunlarda kasma hissi yaşıyorum, örneğin Battlefield 1 de adamlar 170 FPS falan alıyor ama ben 97-89 neden acaba bilen bir arkadaşımız yardımcı olabilir mi? GTA V drop falan oluyor bazen...

Driverım: 22.11.2 WHQL.
Windows: Güncel Windows 11 kullanıyorum.
XMP: Açık.
RAM: 3200 MHz sabit.
BIOS: Güncel son sürüm.

Oyunda GPU kullanımı: 67 -70 falan.
CPU sıcaklığı: 60-62 derece /kullanımı: 72-76
Dipnot: Monitörümü değiştirdim 165 Hz 0.5 ms bir monitör aldım ondan kaynaklı olabilir mi eski monitörümde kasma hissi yok gibi idi hatırlamıyorum.
Freesync/Adaptive Sync açık sormanıza gerek yok oyunda ki V-Sync'de açık.
-Test yapabileceğim programlar var mı size değerleri atayım daha iyi anlarsınız benim çok bilgim yok.

Çözüm
Hocam video yalan oldu bir türlü beceremedim ama BF1 de 6-7 bazen 11'e aniden yükselip çıkıyor hocam bence oyunda sıkıntı var.
GTA V girdim onda drop kasma falan olmadı konuyu kapatırım biraz sonra yardım için sağ olun ama BF1 hala aynı.
Oyunlar farklı disklere mi kurulu? BF1'de optimizasyon problemi de olabilir.
Aralık biraz yüksek gibi. Ama oyun testlerini izleyip karşılaştırmak lazım.

Hocam o zaman ben bir video hazırlıyim, çeşitli oyunlarda test yapayım sizde izleyip yorum yaparsınız nasıl olur hocam, önereceğiniz bir program var mı video kaydı için.
AMD'nin kendi video kaydını kullansam performans da sıkıntı çıkmaz değil mi hocam, çok soru sordum hakkınız helal edin.
Akşam atarım videoyu hocam.

Hocam o zaman ben bir video hazırlıyim, çeşitli oyunlarda test yapayım sizde izleyip yorum yaparsınız nasıl olur hocam, önereceğiniz bir program var mı video kaydı için.
AMD'nin kendi video kaydını kullansam performans da sıkıntı çıkmaz değil mi hocam, çok soru sordum hakkınız helal edin.
Videoyu hazırlama imkanınız varsa hazırlayın. Hangi ekran kaydediciyi kullanacağınız konusunda pek bilgi sahibi değilim ama bunun sorununuz her neyse onun ortaya çıkmasını etkileyeceğini düşünmüyorum. Başka bilgi sahibi insanları da etiketlerim.

Undervolt ile hiçbir alakası olduğunu düşünmüyorum, arkadaşların dediği gibi gecikmeden kaynaklı olabilir. Ayrıca freesync/v-sync ayarları açık ise input lag yaşarsınız, pek önermiyorum o yüzden yırtılma yok ise. Ayrıca RAM tek kanalmı yoksa çift mi?

Undervolt ile hiçbir alakası olduğunu düşünmüyorum, arkadaşların dediği gibi gecikmeden kaynaklı olabilir. Ayrıca freesync/v-sync ayarları açık ise input lag yaşarsınız, pek önermiyorum o yüzden yırtılma yok ise. Ayrıca RAM tek kanalmı yoksa çift mi?

Çift kanal hocam ne yapsam düzelir.

Videoyu hazırlama imkanınız varsa hazırlayın. Hangi ekran kaydediciyi kullanacağınız konusunda pek bilgi sahibi değilim ama bunun sorununuz her neyse onun ortaya çıkmasını etkileyeceğini düşünmüyorum. Başka bilgi sahibi insanları da etiketlerim.

Hocam video yalan oldu bir türlü beceremedim ama BF1 de 6-7 bazen 11'e aniden yükselip çıkıyor hocam bence oyunda sıkıntı var.
GTA V girdim onda drop kasma falan olmadı konuyu kapatırım biraz sonra yardım için sağ olun ama BF1 hala aynı.

Son düzenleme:
Oyunlar farklı disklere mi kurulu? BF1'de optimizasyon problemi de olabilir.

Çözüm

Geri
Yukarı