1660S sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

caneryldz

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB Patriot Viper Steel 8 GB 3200 MHz DDR4 CL16
SSD veya HDD modeli
Corsair force mp510 m2 250gb ssd
Ekran kartı
GTX 1660 super
Anakart
gigabyte Aorus b450 M
İşlemci
AMD Ryzen 5 3500X 6-Core Processor 3,59GHz
Selam Technopat ailesi.
Technopat üzerindeki rehberleri izleyerek bilgisayarıma format atıp Windows 10'u kurdum. Kurulumdan sonra Windows Update'lerini ve browser üzerinden herhangi bir şey indirmeye kalktığımda can sıkıcı derecede sürekli mavi ekran hatası alıp duruyorum her hatanın farklı kodları var takip edemiyorum. Tekrar format atmayı denedim ancak sorun düzelmedi yardımcı olabilir misiniz?
Çok teşekkürler.

Minidump dosyalarım.

Kısayollarını atıyorsunuz. İndirmem bir işe yaramayacak.
Lütfen dosyalarınızı rehbere göre düzgünce paylaşınız.

Ben kullandığınız ASIX 88179 kontrolcülü adaptörde arıza olduğunu düşünüyorum.
En güncel sürücüyü vermeme rağmen yine çöküyor.

NTFS.sys hatası konusuna gelirsek, diskte sorun ihtimali yüksek.

HD Tune Pro ile "Quick Scan" kapalı şekilde sisteme bağladığınız her diske "Error Scan" yapmanızı istiyorum.

Sonuçların ekran görüntüleriyle beraber Health ve SMART verilerinin de ekran görüntülerini paylaşın.

Dediklerim dışındaki bir yeri paylaşmayın, vakit kaybına uğrar iki taraf da.

Ben kullandığınız asıx 88179 kontrolcülü adaptörde arıza olduğunu düşünüyorum.

HD Tune Pro ile "quick scan" kapalı şekilde sisteme bağladığınız her diske "error scan" yapmanızı istiyorum.

Sonuçların ekran görüntüleriyle beraber health ve Smart verilerinin de ekran görüntülerini paylaşın.

Hocam aynı sorundan bende de var. Modemin adaptörünümü değiştirmem lazım?
GTA yüklerken vs. oluyor yüksek GB olan şeylerde

Ben kullandığınız ASIX 88179 kontrolcülü adaptörde arıza olduğunu düşünüyorum.

HD Tune Pro ile "Quick Scan" kapalı şekilde sisteme bağladığınız her diske "Error Scan" yapmanızı istiyorum.

Sonuçların ekran görüntüleriyle beraber Health ve SMART verilerinin de ekran görüntülerini paylaşın.

Kusura bakmayın biraz uzun sürdü ancak HD Tune ile taramayı bir türlü bitiremiyorum sürekli mavi ekran verip kapanıyor. Söylediğiniz adaptörü çıkarıp denedim yine de mavi ekran almaya devam ediyorum. Sanırım sizi çok bekleyeceğim kusura bakmayın. Taramaları bitirdiğim anda ekran görüntülerini buraya yükleyeceğim.
@KojiroHyuga04 Ben ssd taramasını bitirdim ancak bir türlü Hardisk taramasını bitiremiyorum saatlerdir tam son noktaya geliyor bir kaç sütun kala bilgisayar dpc wacthdog error tarzı bir mavi ekran verip kapanıyor ve tekrar baştan başlamam gerekiyor son 1 buçuk 2 saattir böyle. Üstelik İnternete bağlı olduğum adaptörüde kullanmıyorum. :((( çok can sıkıcı

Son düzenleme:

Geri
Yukarı