1660S sistemi 3070'e yükseltme önerisi

Akif9748

Kilopat
Makaleler
14
Merhaba, arkadaşımın şöyle bir sistemi var (aqauris 5A):
  • R5 3600X
  • 1660S
  • 2X8 GB 3200Mhz Curical balistik
  • Gamegaraj 600 W PSU
  • Darkflash Aqauris kasa
  • 240 GB Curical SSD
  • MSİ B450 A PRO MAX

Kendisinin bütçesi 20K, yani yeterli.

GPU'yu 3070 yapmak istiyor, ben darboğaz olur 1080P'de dedim, 3060Tİ önerdim, çift monitör ya da 2K alırız dedi, yani 3070 istiyor.

Tabi GPU yükseltince PSU da yükseltmek istiyor, ve alan yetmiyor, o yüzden bir PSU, bir de Samsung 1 TB M2 SSD istiyor(@hakan yaeger , bu sizde).

Anakartta RGB desteği yok, B450 S2H alalım, anakart da değişsin dedi. Ben de almışken iyi alalım dedim. 2 M2 slotu olmalı, bir de anakart RGB olsun dedi(yani anakartın üstü ışıklı olacak).

Ve işlemci soğutucumuz Stealh, ve %20 kullanımda bile yanıyor. Bir de soğutucu güzel olur, çünkü 3070 zorlayacaktır. OC de yaparız belki, sıvı soğutma da olur dedi. RGB olsa güzel olurmuş. 240MM desteği var kasanın.

Yahu sistemi sıfırdan toplasaydınız, diyebilirsiniz:D Ama upgrade düşünüyoruz. İşlemci besler diye düşünüyorum 2K ile.

PC'den az çok anlarım, kafamda kurdum, ama technopatta konu açmak işi garantiye alır:D
@MisakiTaro yu da etiketleyelim:D
Hazır başladık, @BerkayZ87 .

Merhaba, arkadaşımın şöyle bir sistemi var (aqauris 5A):
  • R5 3600X
  • 1660S
  • 2X8 GB 3200Mhz Curical balistik
  • Gamegaraj 600 W PSU
  • Darkflash Aqauris kasa
  • 240 GB Curical SSD
  • MSİ B450 A PRO MAX

Kendisinin bütçesi 20K, yani yeterli.

GPU'yu 3070 yapmak istiyor, ben darboğaz olur 1080P'de dedim, 3060Tİ önerdim, çift monitör ya da 2K alırız dedi, yani 3070 istiyor.

Tabi GPU yükseltince PSU da yükseltmek istiyor, ve alan yetmiyor, o yüzden bir PSU, bir de Samsung 1 TB M2 SSD istiyor(@hakan yaeger , bu sizde).

Anakartta RGB desteği yok, B450 S2H alalım, anakart da değişsin dedi. Ben de almışken iyi alalım dedim. 2 M2 slotu olmalı, bir de anakart RGB olsun dedi(yani anakartın üstü ışıklı olacak).

Ve işlemci soğutucumuz Stealh, ve %20 kullanımda bile yanıyor. Bir de soğutucu güzel olur, çünkü 3070 zorlayacaktır. OC de yaparız belki, sıvı soğutma da olur dedi. RGB olsa güzel olurmuş. 240MM desteği var kasanın.

Yahu sistemi sıfırdan toplasaydınız, diyebilirsiniz:D Ama upgrade düşünüyoruz. İşlemci besler diye düşünüyorum 2K ile.

PC'den az çok anlarım, kafamda kurdum, ama technopatta konu açmak işi garantiye alır:D
@MisakiTaro yu da etiketleyelim:D
Hazır başladık, @BerkayZ87 .
Elinizdeki anakart daha iyi b450m s2h gibi bir anakart yükseltmenin tam tersi olur.

Bütçeyi görmemişim :D
@Akif9748 980 PRO seçerseniz anakartın PCI-E 4.0 uyumluluğu olduğundan emin olun.

Direkt 2. bir sistem istiyor deseniz daha iyiydi? :D

1330 TL.
941 TL.
2049 TL.

Ekran kartı için fiyatların düşmesini bekleyin. Bu bütçeye RTX 3080 sığar. Ethereum düştükten sonra 10K'ye RTX 3080 bulunacağını düşünüyorum.

Kasayı da ben ekleyeyim. 962 TL.

Parçalar için bütçe belirtseydiniz iyiydi :D
Her şey için 20K yeter bence, hepsini kullanmasak iyi olur. Son açtığınız SSD konuları bende kuruntu yaptı, hangi Samsung iyi bilmiyorum, gerçi WD black attı hocam, o da iyi.
DDR2 görünüşlü bit kadar anakartı ne yapacak? Yükseltme olacaksa şöyle güzel bir Tomahawk veya Strix iyi giderdi.
Doğru hocam, zaten ben de öyle dedim, zaten bütçe var. O yüzden iyi bir anakart aldıracağım.

Madem 20k bütçeniz var o halde anakartı b550 serisi yapın. MSI B550-a pro veya MSI b550 tomahawk olabilir. İlerde 3070 ile 3600x'ten memnun kalmazsanız anakart değiştirmeden 5000 serisi işlemci yükseltmesi yapabilirsiniz ve istediğiniz gibi 2 adet m2 ssd desteği var. 20.000 lira bütçeye upgrade garip biraz :)

Her şey için 20K yeter bence, hepsini kullanmasak iyi olur. Son açtığınız SSD konuları bende kuruntu yaptı, hangi Samsung iyi bilmiyorum, gerçi WD black attı hocam, o da iyi.

Doğru hocam, zaten ben de öyle dedim, zaten bütçe var. O yüzden iyi bir anakart aldıracağım.
B450M-S2H yok oluyor hocam, buyrun kendi sistemimden örnek. RAM'ler bile gözükmüyor. :D

1612107268817.png

Direkt 2. bir sistem istiyor deseniz daha iyiydi? :D

1330 TL.
941 TL.
2049 TL.

Ekran kartı için fiyatların düşmesini bekleyin. Bu bütçeye RTX 3080 sığar. Ethereum düştükten sonra 10K'ye RTX 3080 bulunacağını düşünüyorum.

Kasayı da ben ekleyeyim. 962 TL.
Kasamız var hocam, bir soğutucu gerekli şimdi.
Bir de bu anakartlardan alınabilecekleri yazar mısınız? Bir tanıdıklarından almayı düşünüyor anakartı ucuz diye, ben de düzgün bir tane bulalım Sosyalde, ona göre seç dedim.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı