1660S Ventus OC mining kaç MH/s ile yapılıyor?

Gerçekten garip, kartta bir sıkıntı var gibi. Belleklerin üzerinde termal ped yok anlaşılan fakat yine de buna rağmen 26 ile başlamamalı. Ben GIGABYTE 1660S ile stok ayarlarda 26, size söylediğim ayarlar ile 32.8 mhs alıyorum. 80 watt, 50 derece. %40 fan.

Bu arada hangi kazıcıyı kullanıyorsunuz? Phoenix deneyebilirsiniz eğer onu kullanmıyorsanız.
Kartta bir sıkıntı olsa oyunlarda da problem olmaz mı ama?
Ayrıca sizin 1660s Ventus OC modeli mi?
Phoenix kullanıyorum. Dediğiniz değerler ile kazım oranım aşağıda mevcut.

1614958697879.png

Kartta bir sıkıntı olsa oyunlarda da problem olmaz mı ama?
Ayrıca sizin 1660s Ventus OC modeli mi?
Phoenix kullanıyorum. Dediğiniz değerler ile kazım oranım aşağıda mevcut.

Eki Görüntüle 907908
BIOS üzerinden gerekli ayarları yaptınız mı?

Bu videodaki ayarları kontrol etmenizi öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS üzerinden gerekli ayarları yaptınız mı?

Bu videodaki ayarları kontrol etmenizi öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bios üzerinde yaptığım tek ayar Mining mode vardı aktif ettim.

Son düzenleme:
Power limit 63, Core clock -250, Memory clock -502 birde boyle denermisin...
İlk defa gördüğüm bir değer ama hemen deniyorum.
Power limit 63, Core clock -250, Memory clock -502 birde boyle denermisin...
Hocam hayret ettim ama 30 seviyelerine geldi sonunda. sebebi nedir peki?
Normalde bellek hızı artınca değerin artması bellek hızı düşüncede düşmesi gerekmiyor mu ?

1614969831199.png

Son düzenleme:
İlk defa gördüğüm bir değer ama hemen deniyorum.

Hocam hayret ettim ama 30 seviyelerine geldi sonunda. sebebi nedir peki?
Normalde bellek hızı artınca değerin artması bellek hızı düşüncede düşmesi gerekmiyor mu ?

Eki Görüntüle 908244
Sebebini bende bilmiyorum :)...
ama bazi kartlarda arti mrmory ile yuksek mh alinirken bazilarinda eksi memory ile yuksek mh aliniyor...

Sebebini bende bilmiyorum :)...
ama bazi kartlarda arti mrmory ile yuksek mh alinirken bazilarinda eksi memory ile yuksek mh aliniyor...
Çok teşekkür ederim ilginiz için. Normalde stock halde kazım yaptığında da yüksek olması gerek o halde ama anlayamadım. Neyse sorun çözüldü nasılsa sıkıntı yok.

Arkadaşlar kartlarınızda hiçbir sorun yok. Sorun şu kartlarınızdaki Memory'lerin Hynix olması. Hynix Memory'ler kısıtlamalı oluyor çözümü ise MSI Afterburner indirip çekirdek frekansını(Core clock) -201'e getirin ve bellek frekansını (Memory clock) -502'ye getirin Power limiti de %70 yapın. 31.5Mh/snin biraz üzerinde sonuç alacaksınız 🙂
Benim asıl merak ettiğim şu. Hynix Memory'li kartlarda çekirdek ve bellek frekanslarını düşürünce yüksek Mh/s değerleri alabiliyoruz ve kart mining esnasında %46 kullanılıyor. Peki bu durumda kartın normal değerlerinden daha düşük değerlerde çalıştırdığımız için ısısı da çok artmıyor. O zaman kartın ömrünün uzun olabileceğini söyleyebilir miyiz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı