30 MH/s ile mining değer mi?

Ben binance ve hive ile denedim 1660 super kendinden ocli modelde 25-27.5mh arası görüyorum her 2sinde de 90-98 arasında güç tüketimi olduğu gösteriyor. Sıcaklık 61 derece en yüksek.. Bu değerler nasıl acaba azcık hortlatayım diyorum konuyu...
Değerler vahim. Stok ayarlarla mining yapılmaz. Kartın ömrünü yemekle birlikte verim alamazsınız.

Windows için 70 power limit -502 core 1100 memory olarak şimdilik bir ayar girin. Sıcaklık 55 üstü tavsiye etmem.

Günde 12 saat yaparsa ortalama 1.3 dolar kazanıyor. Aylık ortalama 350₺ yapıyor. Elektrik faturası düşmeden 350₺. 500 ü nasıl hesapladınız.

En üst sınırlarda kullanıyorsunuzdur.
Sanırım hesaplama hatası yapmışsınız. 1.3 Dolar x 30 = 39 Dolar. Dolar/TL kuru yaklaşık 14.8 TL. Yani 39 x 14.8 = 577 TL civarı yapar ki burada ciddi bir yanlışlık var. 12 saat yerine 24 saat kazsa 1150 TL mi kazacak o kartla? Öyle olsa kart piyasası yine fırlardı. O kartın ortalaması aylık yaklaşık 500-600 TL arası kazandırır. Elektriği düşerseniz 400 TL civarı kâr bırakır. Kazımı 12 saate düşürürseniz o zaman 200 TL belki de 300 TL civarı kazanç bırakabilir.

Sanırım hesaplama hatası yapmışsınız. 1.3 Dolar x 30 = 39 Dolar. Dolar/TL kuru yaklaşık 14.8 TL. Yani 39 x 14.8 = 577 TL civarı yapar ki burada ciddi bir yanlışlık var. 12 saat yerine 24 saat kazsa 1150 TL mi kazacak o kartla? Öyle olsa kart piyasası yine fırlardı. O kartın ortalaması aylık yaklaşık 500-600 TL arası kazandırır. Elektriği düşerseniz 400 TL civarı kâr bırakır. Kazımı 12 saate düşürürseniz o zaman 200 TL belki de 300 TL civarı kazanç bırakabilir.
Hocam ekim ayında yazmışım bunu. 7 Ay öncesinin bilgilerini vermişim şu saniyenin değerleri ile hesaplama yapıyorsunuz :D

Hocam ekim ayında yazmışım bunu. 7 Ay öncesinin bilgilerini vermişim şu saniyenin değerleri ile hesaplama yapıyorsunuz :D
Açıkçası dikkat etmedim tarihe, konuyla ilgili yanıtlar bugün gelince ben de önceki mesajlara bir göz atayım dedim ben de. O hesabı görünce de bir bakayım dedim, verileri alıp hesaplama yaptım ve yazdım. Kusuruma bakmayın. Neyse, şimdi için bilgileri güncellemiş oldum en azından.

Değerler vahim. Stok ayarlarla mining yapılmaz. Kartın ömrünü yemekle birlikte verim alamazsınız.

Windows için 70 Power limit -502 Core 1100 Memory olarak şimdilik bir ayar girin. Sıcaklık 55 üstü tavsiye etmem.

Ondan sonra tekrar başka ayarlar deneyeyim dedim pl 55 Core -295 Memory 1200 şu sabit olarak 32.5 alıyorum hiç dokunmadığım zaman PC'ye...

Gayet iyi değerler. Belki PL ve Core ile ufak oynamalar ile mh tarafında biraz daha verim alabilirsiniz.

Memory'yi -300 yaptığımda bile düşüyor... Pl 55'te 54'te bile düşüyor performansı Memory yine aynı şekilde 1 yakınımda da super OC modeli var o da en fazla 32.5 aldığını söylüyor daha üstü çok hassas ayarlarda nadiren 33ü gördüğünü söylüyor...

Geri
Yukarı