Çözüldü 1680x1050 monitörü, 1920x1080 çözünürlük çalıştırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Aslında çoğu kart destekliyormuş, orta seviye kartlara kadar inmiş bu destek. Haklısın, bu kartlardan biri varsa elbette DSR kullanılmalı : DSR Destekli NVIDIA Ekran Kartları

AMD'de 2013 ya da daha eski GPUlarda büyütme faktörü maksimum 2X. İsteseler rahatça 4X desteği getirirler, donanım bazlı engelleri yok. Ama ne diye üşenirler anlamak güç.

Sistemin, monitörün desteklediği çözünürlükten daha yüksekteki bir çözünürlüğü işleyip monitörünüzün çözünürlüğüne indirgeyerek ekrana yansıtması diyelim. Kenar düzeltme ve filtreleme gibi öğeler sayesinde çok daha temiz, net görüntüler elde ediyorsun.

Ben açtım DSR'i aşağıdaki videoya bakaraktan, 3360x2100'e kadar çözünürlük geldi de arkadaşlar, yazılar da böyle çok küçük bir bulanıklaşma var onu nasıl düzeltebilirim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Biraz abartmışsın çözünürlüğü, daha makul seviyelere indirir misin?
Kaynak kullanımını artırdığını en başta belirtmiştim, 750Tİ gibi bir kartı fazla zorlayamazsın DSR ile. FullHD çözünürlüğe düşür lütfen.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı