169 boy ile motor sürülür mü?

Yukarıda yazdığım paragraf aynen geçerli.

R25 ve R125 gibi Yüksek seleli ve Ebatlı motorlar Ağır ve yüksek gelebilir ama CBR 250 türü düşük seleli motorların kullanımın'da pek sıkıntı yaşamazsın
NOT: Eğitim şart hertürlü.

Hayatınızda hiç bu dediğiniz motorları sürdünüz mü? Sürmeyi geçtim üstüne oturdunuz mu? Oturmayı geçtim uzaktan gördünüz mü? Görmeyi de geçtim, azıcık zaman ayırıp YouTube'dan videolarını/incelemelerini vs. izlediniz mi? Ben söyleyeyim, yapmadınız. Yapmadınız, çünkü yapmış birisi ikisinin sele yüksekliğinin aynı olduğunu bilir. Peki buna rağmen neden bilmediğiniz bir konu hakkında yorum yapıp insanları yanıltıyorsunuz?

1.77 boyla sorun yaşamam o zaman ben.

Size de söyleyeyim; Sorun yaşayıp yaşamamanız tamamen sizin becerinize kalmış.
Fiziksel özellik açısından, 177cm gayet yeterli bir boy.

Yukarıda yazdığım paragraf aynen geçerli.

Hayatınızda hiç bu dediğiniz motorları sürdünüz mü? Sürmeyi geçtim üstüne oturdunuz mu? Oturmayı geçtim uzaktan gördünüz mü? Görmeyi de geçtim, azıcık zaman ayırıp YouTube'dan videolarını/incelemelerini vs. izlediniz mi? Ben söyleyeyim, yapmadınız. Yapmadınız, çünkü yapmış birisi ikisinin sele yüksekliğinin aynı olduğunu bilir. Peki buna rağmen neden bilmediğiniz bir konu hakkında yorum yapıp insanları yanıltıyorsunuz?

Size de söyleyeyim; Sorun yaşayıp yaşamamanız tamamen sizin becerinize kalmış.
Fiziksel özellik açısından, 177cm gayet yeterli bir boy.
Başlangıç motoru olarak RKS Titanic 150R seçtim bence gayet uygun yetenek ve beceri konusuna gelince kendime güvenim yeterli ek olarak 600CC ile başlayacaktim bi ara Honda CBR600F artçi olarak bindim çok mükemmeldi ama herşey bizde bitiyor. İlk süreçte 150CC motor olmasina rağmen 7-8 bin devirde kullanmayi düşünüyorum birde ekipman önerinizi alabilirim.

Başlangıç motoru olarak RKS Titanic 150R seçtim bence gayet uygun yetenek ve beceri konusuna gelince kendime güvenim yeterli ek olarak 600CC ile başlayacaktim bi ara Honda CBR600F artçi olarak bindim çok mükemmeldi ama herşey bizde bitiyor. İlk süreçte 150CC motor olmasina rağmen 7-8 bin devirde kullanmayi düşünüyorum birde ekipman önerinizi alabilirim.

Güzel denebilecek bir başlangıç motoru, artçı olmakla motorcu olunmuyor maalesef, 600'lük ile motora başlanmaz, başlarsan eğer helvayı bol fıstıklı severim, bilgin olsun diye söylüyorum. :)

Kendine güvenin olması güzel, 150cc'lik başlangıca uygunda bir motor seçmişsin o da tamam. Motoru önce bi' tart, sonra ne devirde kullanacağına karar verirsin, üstüne binmekle buraya yazmak arasında fark var. :)

Ekipman konusuna gelince de, öncelikle bir bütçe belirlemen lazım, ona göre yardımcı olalım. Ayrıca, burada başkasının başlığını işgal etmek yerine yeni bir konu açarsan daha rahat ve doğru şekilde yardımcı olabiliriz. Konu açınca beni etiketleyebilirsin, çekinme. :)

İnsan her zaman boyuna göre motor seçmemeli kimi insanın bacakları daha uzundur gövdesi kısadır kimisinin de tam tersidir bunu da dikkate alın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı