16Mb/s indirme hızı Steam'de 2.4 Mb/s

Normal hız. Megabyte değil o. Hızlı bile. Ben 1.4 anca alıyorum.

"Megabyte (MB) Nedir?

Megabyte, Dosya boyutunu ifade eden teknik bir birimdir. Yani elimizdeki teknolojik cihazda (bilgisayar, tablet vs) bulunan dosyanın ne kadar yer kapladığını anlamamızı sağlar. Megabyte, "MB" olarak da kısaltılır ve genellikle gigabyte ile birlikte kullanılır.

Farklı internet hızlarında saniyede yapılabilen indirmeyi gösteren örnekler aşağıdaki gibidir;

• 8 Mbps’lik İnternet hızı ile saniyede 1 MB indirme yapmak mümkündür.
  • 16 Mbps’lik İnternet hızı ile saniyede 2 MB indirme yapmak mümkündür.
  • 24 Mbps’lik İnternet hızı ile saniyede 3 MB indirme yapmak mümkündür.

Megabyte (MB) ile Megabit (Mbps) Arasındaki Fark Nedir?

Sabit disk ve dosyalarda boyut, genellikle byte cinsinden hesaplanırken geniş bant hız verilerinde bu hesaplama, bit üzerinden sağlanır.

Megabyte birimini kısaltırken MB, Megabit birimini kısaltırken ise Mb yazılmaktadır. Her iki kısaltmada da aynı harfler kullanılıyor olsa da, harflerin büyük küçük yazılışı iki türün arasındaki farkı göstermektedir.

Megabit’in Mb olarak küçük b ile yazılmasının sebebi, megabyte’a göre daha küçük bir üniteye sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Megabyte’ı oluşturmak için bir milyon kadar bit gerektiğinden ve bayt kavramı bit kavramından daha büyük olduğundan kısaltma bazında da bu harfler ile gösterilmektedir."

Ne yapabilirim düzeltmek için?

Şuradan hat değerlerinize nasıl bakacağınızı öğrenin. Daha sonrasında hat değerlerinizin ekran görüntüsünü yeni açtığınız konuya yükleyin. Beni etiketlerseniz cevap veririm.

Gözüküyor. 30.5 download 5 upload. Yayın bile yapabiliyorum 720P 30FPS 3200bit ancak indirme hızım 2 MB/S'nin üzerine çıkmıyor.
Speedtest'te gözüktüğüne göre teorim çürüdü. Galiba indirmeyi yaptığınız uygulama (örneğin Steam) bant genişliğini kısıtlıyor. Steam > Ayarlar > İndirmeler kısmına bakabilirsiniz. Not : Siz alıntıladıktan sonra düzenlemeler yaptım mesajımda bu nedenle mesajın yarısını alıntılayabilmişsiniz.

Ne yazık ki her uygulamada böyle. Kablolu denedim yine olmadı :(.
Daha önce modeminizde QoS ayarı yaptınız mı acaba ? Genelde QoS ile cihazların bant genişliğini sınırlayıp diğer cihazların bant genişliklerinin işgal edilmemesini böylece her cihazda sabit bir internet hızı olması amaçlanır.

Geri
Yukarı