16Mbps İnternet Yavaşlık Sorunu

Pikachu.34

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar ISS olarak Turknet kullanıyorum. Defalarca aramama, sorun bildirmeme rağmen hızım malum 5 civarı. Bina oldukça eski yaklaşık 30 yıllık olduğu için bina girişindeki ankastreden direkt ethernet kablosu çektim. Daha kaliteli olduğu için. Apartmanın hemen karşısında da Telekom'un trafo gibi bir kutusu var yani ankastre ile o kutu arası en fazla 20 metredir. Santrale de uzaklığım en fazla 1 km. Telekom her defasında geliyor ve problem olmadığını söylüyor kafayı yedirtecekler bana.
Mevcut hat değerlerimi de paylaşıyorum belki bir işe yarar.
Screenshot_2016-07-24-09-29-02.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ev içerisinde olabilecek bir soruna ISS ve TürkTelekom bakmaz. Bir elektrikçi çağırıp ev içi hatlarınızı kontrol ettirmeniz lazım.

Hat zayıflamasına göre maksimum alabileceğin değer yaklaşık 21Mbps olur yalnız SNR Margin değeriniz çok düşük, farklı bir modem ile tekrar deneyin veya aşağıda resmini paylaşmış olduğum ayarı devre dışı bırakıp tekrar değerleri kontrol edin.

Adsız-2.jpg

Ev içerisinde olabilecek bir soruna ISS ve TürkTelekom bakmaz. Bir elektrikçi çağırıp ev içi hatlarınızı kontrol ettirmeniz lazım.
Ev içerisindeki problemlere bakmadıkları için kablo çektim.

Hat zayıflamasına göre maksimum alabileceğin değer yaklaşık 21Mbps olur yalnız SNR Margin değeriniz çok düşük, farklı bir modem ile tekrar deneyin veya aşağıda resmini paylaşmış olduğum ayarı devre dışı bırakıp tekrar değerleri kontrol edin.

Eki Görüntüle 175616
Dediğiniz ayarı devre dışı bıraktım hızımda 1-2 değerlik bir artış oldu fakat anlık kopmalar başladı.

Bu arada " Türkçe kurallarına uymayan mesaj nedeniyle" ceza verdikleri için ancak cevap yazabildim. O cezayı veren arkadaş acaba ne yanlışlık gördü merak ediyorum. Bazen art niyet olduğunu düşünmeye başladım. Bu sebeple yazdığım bir mesaj olursa ekran görüntüsü alacağım ve neresinde yanlışlık olduğunu bütün Sosyal ile paylaşacağım, ak koyun kara koyun ortaya çıksın.
Ben " Türkçe kurallarına uymayan mesaj nedeniyle" bir rapor oluşturduğumda " Gereksiz Raporlama" diyerek ceza veriyorsunuz. Lütfen insanlara aynı muameleyi uygulayınız. Saygılar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı