16Mbps İNTERNETTE LAG

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR. TTNET'in 16MBPS YALIN LİMİTSİZ İNTERNETİ KULLANIYORUM. HUAWEİ HG630A MODEMİM ve CASPER CHY4210M BİLGİSAYARIM VAR. WİRELESS ÜZERİNDEN BAĞLANIYORUM. TORRENTLER'DE 1.4M FALAN GÖRDÜM İNDİRME ESNASINDA. FAKAT COUNTER STRİKE SOURCE OYNARKEN LAG OLUYOR. SUNUCUYLA ALAKALI OLMADIĞINI BİLİYORUM. WİNDOWS 8.1 KULLANIYORUM. SİZCE SORUN NE? YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

Torrentte kaç megabyte/saniye ile indirme yaptığınızın, işletim sisteminizin, bilgisayar modelinizin çok çok çok büyük ihtimalle ping, internet hızı, internet yavaşlaması ile ilgisi olmaz. Muhtemel sorunları yazıyım size.
Speedtest.net by Ookla - The Global Broadband Speed Test
Buradan bir hız testi yapar mısınız. Bilmiyorsanız anlatayım. Link'e tıklayınca karşınıza dijital bir dünya haritası çıkacak ok işaretine basmayın, "begin test" yazısına basın ve bilgisayarın download ve upload hızlarının ölçülmesini bekleyin. Kablolu bağlantı yapmanıza gerek yok. Sadece arka planda herhangi bir güncelleme yapılmadığına, eğer bağlı ise telefon, tablet veya başka bir kablosuz cihazınızın interneti kullanmadığına ve sizden başka o anda kimsenin interneti kullanmadığına emin olun. Mümkünse ping testinden sonra çıkan sonuçlarının screenshot'unu alıp buraya atar mısınız. Mümkün değilse ping değerlerinize ve orada gösterilen dalgalanma grafiğine bakar mısınız. Ping değeriniz 20 üzeri çıkarsa ve dalgalanma grafiğinde kalp ritmi gibi bir anda aşağıya inen, yukarıya çıkan bir görüntü varsa ve bir sabitlik yoksa;
1400 kb indirmeye kadar gördüm dediğinize göre hızınız arada bir 11.50 12 mbit lere çıkıyor ama genelde 10-11 mbit arasında geziyor gibi geldi bana...
Kuvvetle muhtemel bina içi hattınız 16 mbit değerleri kaldırmıyor demektir bu saydığım olaylar oluyorsa. Bu kanıya varmanız için aynı testi arka arkaya 3 4 defa tekrarlamanız gerekiyor. Dowload ve ping değerleri birbirinden çok alakasız çıkıyorsa sorun muhtemelen budur.
Ping değerleriniz normalse ve dalgalanma yoksa server kaynaklı olabilir sorun.
Başıma gelen bir olaydan fikir vereyim. Modemin internet kablosunu kontrol et. Çok eskidiyse bazen ondan sorun çıkıyor. Kabloda bir çatlak falan var mı bak.
Aklıma gelenler bunlar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı