17.000-18.000 TL dizüstü bilgisayar önerisi

Bu yıl mimarlık kazandım, hazırlıkla beraber 5 yıl ders göreceğim ve beni 7-8 yıl idare edecek bir laptop arıyorum. Bütçem 17-18 bin arasında.
MSI 1650 Ti ekran kartı olan bir laptopu işimi görür mü yoksa RTX2060 mı bakmalıyım?
MSI GF75 Thin 10SCSR-091XTR Intel Core i7 10750H 512GB SSD Fiyatı baktığım laptoplar bu ve MSI GL75 Leopard 10SER-257XTR Intel Core i7 10750H 32GB 1TB Fiyatı Bu hangisini almam gerek? RTX2060 çok fazla mı gelir? Boşa para vermek istemiyorum.
1650 ekran kartı o kadar bütçeli bir sistem için az, 1080lere veya 2060lara bakabilirsiniz

Veya bunu alabilirsiniz.
Ekran Görüntüsü (2).png

Aslında macOS laptoplarda işinizi görebilir.

https://www.apple.com/tr/shop/buy-mac/macbook-pro/13-inç-uzay-grisi-2.0-ghz-4-çekirdekli-i̇şlemci,-3.8-ghz’e-kadar-turbo-boost-512gb#

Ya da bunu seçip RAM'i 16 depolamayı 512 GB yapabilir mimarlık uygulamalarını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

https://www.apple.com/tr/shop/buy-mac/macbook-pro/13-inç-uzay-grisi-1.4-ghz-4-çekirdekli-i̇şlemci,-3.9-ghz’e-kadar-turbo-boost-256gb#

Aslında macOS laptoplarda işinizi görebilir.

https://www.apple.com/tr/shop/buy-mac/macbook-pro/13-inç-uzay-grisi-2.0-ghz-4-çekirdekli-i̇şlemci,-3.8-ghz’e-kadar-turbo-boost-512gb#

Ya da bunu seçip RAM'i 16 depolamayı 512 GB yapabilir mimarlık uygulamalarını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

https://www.apple.com/tr/shop/buy-mac/macbook-pro/13-inç-uzay-grisi-1.4-ghz-4-çekirdekli-i̇şlemci,-3.9-ghz’e-kadar-turbo-boost-256gb#
Mimarlık fakültesinde ekran kartı yüksek Windows tabanlı cihazlar tercih edilmelidir. Ram işlemci bunlar tabi ki önemli ama en önemlisi grafik kartıdır. Programlar grafik kartı temelli çalışıyor. Lütfen kafa bulandırmayalım.

Çok sık seyahat etme, gidip gelme gibi durumların yoksa laptoplardan uzak dur derim. Bende 15 Bin bütçede bir laptop satın almayı düşünerek mağaza mağaza gezip bir çok laptop inceledim. Masaüstü muadil ekran kartlarına göre performansları çok düşük. RTX 2070S Mobil GPU ile masaüstü GPU arasında çok büyük performans farkı var. Ayrıca ısınma sorunu olmayan laptop yok.
İyi soğutması olan laptop 10750H'ı 85-90 derece, kötü soğutması olan 95-100 derece civarı tutabiliyor.
Soğutma olarak başarılı modellerden birisi.

Isınma yapacağını düşünmüyorum. Monster özellikle soğutma konusunda iyi çalışmalar yapıyor.
Monster yapıyor demeyelim. Bilgisayarları satın aldıkları Clevo firması yapıyor, bunlarda marka basıyor. Bu bütçede BIOS güncellemesi bile almayan çöp Monster'a para kaptırma. Parana yazık olur.

Çok sık seyahat etme, gidip gelme gibi durumların yoksa laptoplardan uzak dur derim. Bende 15 Bin bütçede bir laptop satın almayı düşünerek mağaza mağaza gezip birçok laptop inceledim. Masaüstü muadil ekran kartlarına göre performansları çok düşük. RTX 2070S Mobil GPU ile masaüstü GPU arasında çok büyük performans farkı var. Ayrıca ısınma sorunu olmayan laptop yok.
İyi soğutması olan laptop 10750H'ı 85-90 derece, kötü soğutması olan 95-100 derece civarı tutabiliyor.
Soğutma olarak başarılı modellerden birisi.

Monster yapıyor demeyelim. Bilgisayarları satın aldıkları Clevo firması yapıyor, bunlarda marka basıyor. Bu bütçede BIOS güncellemesi bile almayan çöp Monster'a para kaptırma. Parana yazık olur.

2016 senesinden beri VR yazılım ve tasarım işi yapıyoruz. 2016 senesinden beri tasarımcı arkadaş aynı Monster Notebook'u kullanıyor. Sıkıntısız sorunsuz. Bu iş şans işi midir başka bir şey midir bilemem. Sektör deneyimim ve eğitimim sonucunda fikirlerimi paylaşıyorum. Bios güncellemesi almış almamış anlamam orasını. Benim kaliteli iş yapmama fırsat tanıyorsa, oyun oynamama izin veriyorsa sorun yok.

MSI kullanmadığım için bilemeyeceğim ama HP Omen kullanıyorum memnunum. Öneririm.
HP lere nedense bir ısınamıyorum ben sıkıntı çıkaracakmış gibi geliyor
Bu yıl mimarlık kazandım, hazırlıkla beraber 5 yıl ders göreceğim ve beni 7-8 yıl idare edecek bir laptop arıyorum. Bütçem 17-18 bin arasında.
MSI 1650 Ti ekran kartı olan bir laptopu işimi görür mü yoksa RTX2060 mı bakmalıyım?
MSI GF75 Thin 10SCSR-091XTR Intel Core i7 10750H 512GB SSD Fiyatı baktığım laptoplar bu ve MSI GL75 Leopard 10SER-257XTR Intel Core i7 10750H 32GB 1TB Fiyatı Bu hangisini almam gerek? RTX2060 çok fazla mı gelir? Boşa para vermek istemiyorum.
ayrıca 17.3" bir bilgisayar istiyorum

Geri
Yukarı