17.000 TL çizim uygulamaları için laptop önerisi

Slemaen

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, arkadaşım laptop almayı düşünüyor oyun falan oynanmayacak. Delme ve patlatma için kullanılan çizim programlarını kullanacak.
-SolidWorks
-CNC kodlama ve başka çizim uygulamaları (konuya çok hakim değilim)

Isınma, performans düşüklüğü ve kronik sorunu olan bilgisayarları önermeyin teşekkürler şimdiden öneriler için.

Hocam sizin kendiniz araştırmanızı öneririm solidwoks AutoCAD gibi uygulamalar yüksek bir sistem gerektirmez büyük ihtimalle makine ve mekatronik öğrencisi siniz Siemens tia portal var fakat yine ekran kartı olmadan açıla bilecek bir uygulama tavsiyem butçenizi biraz aşın ve 1600 serisinden olan bir laptop alın.

Bütçe çıkarsa bunu almanızı öneririm.

Umut hocamın dediğine katılıyorum, SolidWorks çok fazla bir sistem gereksinimi istemiyor. Önemli olan ekran kartının VRAM kapasitesi. Kullandığım bilgisayarda 1660ti var 6gb VRAM'i var. Solidworks performansı hiç üzmüyor, her türlü sac levha, mesh alma, profil oluşturma vs. işlerini sorunsuz yapıyorum.

Sıfır laptoplar gerçekten pahalanmış, arkadaşınız isterse sarı siteden ikinci el laptoplara bakabilir. 17bin'e gayet yeterli bir bilgisayar bulmak mümkün.

hocam selam bendede msi gf 63 thin var. pc biraz aşırı ısınıyor normal mi? birde bazı programları çalıştıramıyorum. gtx 1650 kartı değiştirme imkanı yok sanırım değil mi?

Merhaba arkadaşlar, arkadaşım laptop almayı düşünüyor oyun falan oynanmayacak. Delme ve patlatma için kullanılan çizim programlarını kullanacak.
-SolidWorks

Isınma, performans düşüklüğü ve kronik sorunu olan bilgisayarları önermeyin teşekkürler şimdiden öneriler için.

ekran kartına dikkat edin ben gtx 1650 li aldım render programını kullanamyorum. kullanacağınız programların gereksinime bakın.

-SolidWorks

Oyun oynamayacaksan bu ideal. Bütçenizinde altında.
-https://www.teknosa.com/lenovo-v15-82tv004mtx-amd-ryzen-7-5825u-156-16-gb-ram-512-gb-ssd-fhd-freedos-tasinabilir-bilgisayar-p-786287124?gclsrc=aw.ds&gad_source=4&gclid=CjwKCAiA1fqrBhA1EiwAMU5m_5ovzNMCTmTKTV4iGOvqyAhZxK8qBvMWnmwIIPcb-p6qAeUeO-lErxoCM3kQAvD_BwE

İkinci el isterseniz Monster abra a5'lere bakabilirsiniz.

Başka var mı hocam öneriniz bunu koydum aklıma.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı