17.000 TL laptop önerisi

Bütçe
17.000 (en fazla 17.500 falan)

AdemFerr

Centipat
Daha fazla  
Bazı ASUS ve HP laptopları satışa ve indirime çıktı. 17.000 - 17.500 arası bir bütçem var
Laptopu %90 oyun amacıyla kullanacağım. Sorun çıkarmayacak çok fazla ısınmayacak malzeme kalitesi sağlam bir laptop almak istiyorum. Ekstradan 8 GB RAM taktırabilirim. Hangi laptopları önerirsiniz?

Hocam aynı fiyata 3050 ve 11400H'lı laptoplar da var. Ayrıyeten Excalibur sıkıntılı diye biliyorum.

Hocam 12500H ile 11400H arasında ne kadar FPS farkı olur? Çünkü işlemci hariç aynı özelliklerde laptoplar mevcut bütçeme uygun var da.

11400H 11.nesil 6 çekirdek // 12500H 12.nesil 12çekirdek...

Kendiniz buradan bakabilirsiniz

Masaüstü alabilecek olsam masaüstü alırım zaten. Pansiyonda öğrenciyim laptop almam lazım projeler için de. Herkes bir sebebi olmasa ucuz diye masaüstü alırdı ve laptop diye bir şey olmazdı zaten. Ayrıyeten öyle ısınma sorunu falan olmasın derken kronik bir laptop olmasın yeter diyorum. ASUS ve Acer benim için iyi markalar mesela Monster ya da Excalibur serileri gibi değiller. Yanlış anlamayın ama sizin gibileri anlamıyorum taşıma gibi sorunu olmasa milletin herkes masaüstü alırdı zaten.
Bizim gibileri anlatim sana hocam, bizim gibiler, burada soran arkadaşın bilgi seviyesini bilmedikleri için, doğru yönlendirme sebebiyle bunu soruyorlar, çünki bazı kişiler etrafındakilerin yanlış yönlendirmesiyle ya da laptopun daha karizmatik veya pratik durmasına aldanıp bu işe giriyorlar.

Yani amacımız hizmet. Modlar ceza vermedikçe elimizden geleni yapıyoruz.

Sonuç olarak, size burada tavsiye verilen her cihazın ekran kartı giriş seviyesi ve düşüğü, yani alınca niye oyunlar bu kadar kasıyor demeyin diye söylüyorum. Bu aletler aynı zamanda ısınırlar da. Ben söylim siz istediğinizi yapın gene.

Bizim gibileri anlatim sana hocam, bizim gibiler, burada soran arkadaşın bilgi seviyesini bilmedikleri için, doğru yönlendirme sebebiyle bunu soruyorlar, çünkü bazı kişiler etrafındakilerin yanlış yönlendirmesiyle ya da laptopun daha karizmatik veya pratik durmasına aldanıp bu işe giriyorlar.

Yani amacımız hizmet. Modlar ceza vermedikçe elimizden geleni yapıyoruz.

Sonuç olarak, size burada tavsiye verilen her cihazın ekran kartı giriş seviyesi ve düşüğü, yani alınca niye oyunlar bu kadar kasıyor demeyin diye söylüyorum. Bu aletler aynı zamanda ısınırlar da. Ben söyleyeyim siz istediğinizi yapın gene.

Yani o kadar bilgisiz olduğumu düşünmüyorum siz de haklısınız tabii. Sırf o yüzden laptopa yönelenler de hata yapmış olur ama dediğim gibi öğrenciyim. Yani büyük ihtimalle de 3050 Ti mobil + 11400H laptop alacağım. Bu da şu anki tüm oyunları orta seviye grafiklerde kastırmaz çoğunu da yüksek grafiklerde de açar. Burada benim merak ettiğim Excalibur, Monster, HP gibi laptoplar alınır mı? Çünkü üçünde de çeşitli sıkıntılar duyuyorum özellikle ısınmayla alakalı. Tercihim ASUS'ya da Acer Nitro olur kasa kalitesi ve diğer laptoplar gibi fazla ısınmamaları yüzünden de.

Yani o kadar bilgisiz olduğumu düşünmüyorum siz de haklısınız tabii. Sırf o yüzden laptopa yönelenler de hata yapmış olur ama dediğim gibi öğrenciyim. Yani büyük ihtimalle de 3050 Ti mobil + 11400H laptop alacağım. Bu da şu anki tüm oyunları orta seviye grafiklerde kastırmaz çoğunu da yüksek grafiklerde de açar. Burada benim merak ettiğim Excalibur, Monster, HP gibi laptoplar alınır mı? Çünkü üçünde de çeşitli sıkıntılar duyuyorum özellikle ısınmayla alakalı. Tercihim ASUS'ya da Acer Nitro olur kasa kalitesi ve diğer laptoplar gibi fazla ısınmamaları yüzünden de.

HP alabilirsiniz Bende kullanıyorum bir problem yaşamadım.

Excalibur ve Monster tavsiye etmem gerisine zaten ne kadar varsa. Ne oynayacağına bağlı tabi. Hayırlı olsun.

Hocam Acer Nitro'yu alabilirsiniz görmemişim Excalibur = Turbox, Monster Abra'larında kasası iyi değil.

Hocam Acer Nitro'yu alabilirsiniz görmemişim Excalibur = Turbox, Monster Abra'larında kasası iyi değil.

Excalibur ve Monster'ların sıkıntılı olduğu cepte zaten. HP ASUS ve Acer de öneriliyor. Peki bu laptopları satan sitelerde veya kendi sitelerinde kasası iyi mi değil mi nerede yazıyor ve ben nasıl anlayabilirim?
Ayrıyeten başka önermediğiniz sıkıntılı dediğiniz laptop var mıdır?

Excalibur alınmaz, Monster'in Tongfang kasalı modelleri alınır.

Geri
Yukarı