17.3 inç 15.6 inç farkı için 1000 TL vermeye değer mi?

Devilcry1105

Hectopat
Merhabalar, benim sorum aynı ekran kartına aynı işlemciye aynı markaya sahip iki cihazın birbirinden tek farkı biri 15.6 inç diğeri 17.3 inç. Bu fark için fazladan 1000 TL vermeye değer mi?

Hocam bunu siz söyleyin bence, bana göre değmez. Oyun, film gibi etkinlikler için gerekli ancak 1000 TL bana göre fazla. Fakat siz daha büyük ekran istiyorsanız ve bütçeniz de varsa alın.

Tamamen sizin kararınız. Ben o 1000 lira farkı vermek yerine SSD'mi 1 TB'a yükselttim mesela. İlerde belki kafama eserse bir monitör alırım evde iken onunla kullanırım.

Merhabalar, benim sorum aynı ekran kartına aynı işlemciye aynı markaya sahip iki cihazın birbirinden tek farkı biri 15.6 inç diğeri 17.3 inç. Bu fark için fazladan 1000 TL vermeye değer mi?
Fark 2000TL de olsa 15.6" almayan bir kesim de var 15.6" kullanıp 17.3" için niye para vereyim ki diyen bir kesim de var. Bence bir mağazada iki boyuta da bakıp ona göre karar verin.

Hocam bunu siz söyleyin bence, bana göre değmez. Oyun, film gibi etkinlikler için gerekli ancak 1000 TL bana göre fazla. Fakat siz daha büyük ekran istiyorsanız ve bütçeniz de varsa alın.
Teşekkür ederim cevap için
O farkı vermek yerine daha iyi donanımlı laptop alırdım.
Teşekkür ederim, değerlendireceğim.
Bütçeniz darsa kendinizi sıkıntıya sokmaya değmez ancak cidden 15.6 bir süre sonra çok cücük kaldığı farkediliyor.
Ben de öyle bir şey olmasından korkuyordum.Cevabınız için teşekkür ederim.
Tamamen sizin kararınız. Ben o 1000 lira farkı vermek yerine SSD'mi 1 TB'a yükselttim mesela. İleride belki kafama eserse bir monitör alırım evde iken onunla kullanırım.

Aslında bu gayet mantıklıymış. Teşekkür ederim cevap için.
Sadece donanım içinse verilmez.
Teşekkür ederim.
Fark 2000TL'de olsa 15.6" almayan bir kesim de var 15.6" kullanıp 17.3" için niye para vereyim ki diyen bir kesim de var. Bence bir mağazada iki boyuta da bakıp ona göre karar verin.

Teşekkür ederim dediğinizi yapıp mağazada ikisini de karşılaştıracağım.
1000 liraya yeni monitör alınır bence değmez çok fazla
Evet aynen ben bunu fark etmemiştim. Teşekkür ederim 1000 liraya donanımı artırıp ileride o paraya monitör alırım. Tekrardan teşekkürler
1000 TL civarında 1080P 27 inç monitörler var. Evde veya ofiste o kullanılabilir. 15.6 inç taşınabilirlik bakımından da bir artıdır.

Ben taşınabilirlik kısmını düşünmemiştim. Teşekkür ederim, tavsiyenize uyup 15.6 inçi alıp ileride monitör ile desteklerim

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı