17.3 inç RTX 4070 laptop önerisi

Kullanan birisini görmek çok güzel. Tam olarak PC kaça aldınız? İlave ücretler vs toplamı nedir? Kanımca + - yine aynı ücrete tekabül ediyor elbette +16 RAM hariç. Ryzen 7 bırakıp Ryzen 9 almaya değer mi? Alacak olan arkadaş epey kararsız. Sizde ki 16 RAM 8*2 miydi yoksa yine 16*1 mi? Gerçekten kağıt üstünde güzel ürün. Uzun yıllar size hizmet etsin.
43.699 TL'ye Aldım. İçerisinde tek slot 16 gb ram vardı. Boş ram ve m.2 slot olduğu için yükseltme kolay oldu. Şu an toplmada 5400 mhz 32 gb ram var. İşlemci farkını araştırdığım kadarı ile yabancı forum ve inceleme sitelerinde 7940hs ve 7840hs arasında 100 mhz hız farkı var sadece. 7940hz 5000 mhz çıkabiliyor. 7840hs 4900 mhz çıkıyor. İşlemciler arasında çok bir fark yok. Ben daha önce bu düzeyde laptop hiç kullanmadığımdan da olabilir, görüntü kalitesi, hızı, klayve rahatlığı beni çok memnun etti. Ayrıca çok ağır gelmedi bana laptop çok rahat diz üstinde de kullanabiliyorum :D

43.699 TL'ye aldım. İçerisinde tek slot 16 GB RAM vardı. Boş RAM ve M.2 slot olduğu için yükseltme kolay oldu. Şu an toplmada 5400 MHz 32 GB RAM var. İşlemci farkını araştırdığım kadarı ile yabancı forum ve inceleme sitelerinde 7940HS ve 7840HS arasında 100 MHz hız farkı var sadece. 7940Hz 5000 MHz çıkabiliyor. 7840HS 4900 MHz çıkıyor. İşlemciler arasında çok bir fark yok. Ben daha önce bu düzeyde laptop hiç kullanmadığımdan da olabilir, görüntü kalitesi, hızı, klayve rahatlığı beni çok memnun etti. Ayrıca çok ağır gelmedi bana laptop çok rahat diz üstinde de kullanabiliyorum :D

2 hafta önce 44 bin TL, yükseltme(RAM, SSD) işlemine ne kadar ödediniz?

Acer Nitro 16 7.nesil Ryzen 7 7840HS-RTX4070 8 GB-16 GB-512SSD-16inc-FreeDOS
Sanırım sizin model bu. Vatan PC aynı özellikleri var. Şu haliyle 54 k zaten. Fiyatlandırna politikası inanılmaz derecede berbat. 2 haftada bir ürünün fiyatı kur dalgalanması şu bu olmadan nasıl artar anlamıyorum.

2 hafta önce 44 bin TL, yükseltme(RAM, SSD) işlemine ne kadar ödediniz?

Acer Nitro 16 7.nesil Ryzen 7 7840HS-RTX4070 8 GB-16 GB-512SSD-16inc-FreeDOS
Sanırım sizin model bu. Vatan PC aynı özellikleri var. Şu haliyle 54 k zaten. Fiyatlandırna politikası inanılmaz derecede berbat. 2 haftada bir ürünün fiyatı kur dalgalanması şu bu olmadan nasıl artar anlamıyorum.
Ram ve SSD 5900 TL verdim. Ama laptobu alırken fiyatı + masrafım 50000 olur ve kurtarır diyerek aldım.

Ülkemizde kampanya takip etmek çok önemli. Boş yere + 10000 TL vermemiş oldum ve yükseltme yapabildim. Sizde acele etmeyin 3 ay bekledim ve bu forumda indirim bölümünde görerek aldım.

RAM ve SSD 5900 TL verdim. Ama laptopu alırken fiyatı + masrafım 50000 olur ve kurtarır diyerek aldım.

Ülkemizde kampanya takip etmek çok önemli. Boş yere + 10000 TL vermemiş oldum ve yükseltme yapabildim. Sizde acele etmeyin 3 ay bekledim ve bu forumda indirim bölümünde görerek aldım.

Şu halde bile mükemmel fiyata almışsınız. Ben kendime bakmıyorum forumdaki arkadaş satın alacak. Verdiğiniz bilgiler çok yararlı teşekkürler.

Bu düşünmeye bile gelmez bir marka. Vector bundan çok çok iyi.

Ayrıca 17'3 4070 MSI orta kalite hariç, her anlamda premium sadece ROG var. 74 k evet 4070 hak etmeyebilir. Ama piyasa mevcut. Dün 68 bugün 73 yarın belki 76?

Acer. Hakkında çok soru işareti var. Yaşadığım ülkede ürünleri tutulmuyor. Elbette bahsettiğiniz 50 k cihaz. O seviyede 4070 en büyük etken tercih sebebi olabilir.

Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz? 500 nit parlaklık tepe seviye mükemmel değer. İşlemci Ryzen 9 olduğu halde sizin modelle başa baş. Sentetik testlerde daha az güç tükettiğini gördüm. Sanırım Ryzen 9 bu model daha alınabilir? En büyük artısı 1 TB SSD okuma 7000 yazma 3900-4900 arasında gördüm. Tek büyük eksiği ne yazık ki Dual RAM yok. Başka gözüme çarpan fark yok. Aradaki fiyat farkına kullanıcı zaten SSD anca alır Türkiye şartlarında. Bence düşünmeye değer. Kağıt üstünde iki model de güzel. Hiç kullanmadığım için soğutma, malzeme kalitesi, servis vb kesin bir şey söylemek zor benim için.
Acer düşünmemiştim ama işlemci felan iyiyse olabilir. 56k fiyatı. Sadece ram eklemek gerekiyor.

Merhaba. Ben Vatan Bilgisayar indiriminden 2 hafta önce Acer Nitro 16 işlemci 7840hs modeli olanı aldım. 16 gb ram + 2 tb ssd takviyesi yaptım. Bayram tatilinde uzun zaman kullanma ve deneme fırsatım oldu. Birçok oyun denedim. 2k çözünürlükte, epic ve ultra ayarlarda 60 fps altına düşen oyun görmedim. Benim için sessiz çalışması çok önemliydi ve aradığımı buldum. Dengeli ayarlarda aşırı sessiz. Başka sormak istediğiniz şeyler olursa cevaplayabilirim.
Üründen memnun musunuz. Sizin için sıkıntılı olan bir yanı varmı. Oyunlarda ısınma çok oluyormu. Ekran kalitesi nasıl. Laptop sessiz demişsiniz yüksek ayarlarda oyun açınca fandan ses çok geliyormu.Birde sıcaklık değerlerine bakabildinizmi.

Acer düşünmemiştim ama işlemci falan iyiyse olabilir. 56k fiyatı. Sadece RAM eklemek gerekiyor.

İşlemciden tarafa kafanız rahat olsun. Her türlü işinizi sorunsuz görecektir. Dual 16 olsaydı RAM ilave gerekli olmazdı. İhtiyacınıza göre 16 RAM iyi olur. Ekran kalitesi kağıt üstünde güzel. Fiyat farkına rağmen elbette ROG performans beklemeyin. İsterseniz kampanya gelir diye bekleyin isterseniz beklemeden bütçeye uygun cihazı seçin. 17'3 ROG kesinlikle süper cihaz. Fiyatı uçuk. Bu Acer bana göre orta segment cihazı. Kullanıcı arkadaş memnun olduğunu belirtmiş. Aldığı fiyata zaten şahane ürün.

Acer düşünmemiştim ama işlemci falan iyiyse olabilir. 56k fiyatı. Sadece RAM eklemek gerekiyor.

Üründen memnun musunuz? Sizin için sıkıntılı olan bir yanı var mı? Oyunlarda ısınma çok oluyor mu? Ekran kalitesi nasıl. Laptop sessiz demişsiniz yüksek ayarlarda oyun açınca fandan ses çok geliyor mu? Bir de sıcaklık değerlerine bakabildinizmi.
Dediğim gibi daha önce bu düzeyde laptop kullanmamıştım. Malzeme kalitesi, görüntü kalitesi, performansı çok iyi. Dengeli modta oyunlarda çok sessiz ve klayve ve üst kısımda ısınma olmuyor ama ızgaralardan hali ile sıcak hava geliyor. Sıvı metal soğutma olduğu için uzun süre termal macun vb. dert olmaz diye düşünüyorum. Performans modunda çalıştırmaya bile gerek duymadım çünkü fps artışı gözlemlemedim sadece 5 derece ısı farkı oluşturuyor. İşlemci 65 derece, gpu 70 derece gördüm.

İşlemciden tarafa kafanız rahat olsun. Her türlü işinizi sorunsuz görecektir. Dual 16 olsaydı RAM ilave gerekli olmazdı. İhtiyacınıza göre 16 RAM iyi olur. Ekran kalitesi kağıt üstünde güzel. Fiyat farkına rağmen elbette ROG performans beklemeyin. İsterseniz kampanya gelir diye bekleyin isterseniz beklemeden bütçeye uygun cihazı seçin. 17'3 ROG kesinlikle süper cihaz. Fiyatı uçuk. Bu Acer bana göre orta segment cihazı. Kullanıcı arkadaş memnun olduğunu belirtmiş. Aldığı fiyata zaten şahane ürün.
64 GB modeli ile sizin gönderdiğiniz aynımı. Birde incelemelerine baktım maksimum 32 GB ram desteklediğini söylüyorlar. Ama benim gönderdiğim 64 GB ram var.

64 GB modeli ile sizin gönderdiğiniz aynımı. Bir de incelemelerine baktım maksimum 32 GB RAM desteklediğini söylüyorlar. Ama benim gönderdiğim 64 GB RAM var.

Bunu incelemem lazım. Bütçeyi zorlamayacaksa zaten en makul ROG. Biraz sonra bu ürün hakkında bilgi verebilirim.

64 GB modeli ile sizin gönderdiğiniz aynımı. Bir de incelemelerine baktım maksimum 32 GB RAM desteklediğini söylüyorlar. Ama benim gönderdiğim 64 GB RAM var.

Ben anlamıyorum. Kendi web sitesininde maksimum 32 GB RAM var. Belki anakart destekliyor olabilir. Teknosa vb sitelerde aynı ürünü gördüm 64 GB RAM seçenekli.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-04-16-18-02-50-098_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-04-16-18-02-50-098_com.android.chrome.jpg
    65,4 KB · Görüntüleme: 6
  • Screenshot_2024-04-16-18-02-50-098_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-04-16-18-02-50-098_com.android.chrome.jpg
    65,4 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:
Bunu incelemem lazım. Bütçeyi zorlamayacaksa zaten en makul ROG. Biraz sonra bu ürün hakkında bilgi verebilirim.

Ben anlamıyorum. Kendi web sitesininde maksimum 32 GB RAM var. Belki anakart destekliyor olabilir. Teknosa vb sitelerde aynı ürünü gördüm 64 GB RAM seçenekli.

4060 ile 4070 arasında çok fark olmadığını söyleyenler. Var. 10 fps bir fark oluyormuş.Ekran kartlarında watt değerinden dolayı. Sizce ekranı büyütsem 17.3 inc bir laptop alsam 4060 yetermi sizce

Geri
Yukarı