17.3 inç RTX 4070 laptop önerisi

4060 ile 4070 arasında çok fark olmadığını söyleyenler. Var. 10 FPS bir fark oluyormuş. Ekran kartlarında watt değerinden dolayı. Sizce ekranı büyütsem 17.3 inc bir laptop alsam 4060 yeter mi sizce.

Kısmen doğru. RTX 4070 de daha fazla CUDA çekirdeği var. Yaklaşık 1000 daha fazla bu büyük bir rakam. Özellikle render, ekran kartı isteyen yazılımlarda büyük fark yaratır. 2 k ekrana RTX 4070 aşağısı abes kaçar. Ful HD bir 4060 işinizi görür. 2 k oyunlarda fark 10 fps den çok fazla. Vram eşit olabilir, watt eşit olabilir ama cuda ve diğer etkenler 4070 daha performanslı

Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz? 500 nit parlaklık tepe seviye mükemmel değer. İşlemci Ryzen 9 olduğu halde sizin modelle başa baş. Sentetik testlerde daha az güç tükettiğini gördüm. Sanırım Ryzen 9 bu model daha alınabilir? En büyük artısı 1 TB SSD okuma 7000 yazma 3900-4900 arasında gördüm. Tek büyük eksiği ne yazık ki Dual RAM yok. Başka gözüme çarpan fark yok. Aradaki fiyat farkına kullanıcı zaten SSD anca alır Türkiye şartlarında. Bence düşünmeye değer. Kağıt üstünde iki model de güzel. Hiç kullanmadığım için soğutma, malzeme kalitesi, servis vb kesin bir şey söylemek zor benim için.

Güneşin önünde bakmayacaksanız 300-400 nit yeterli oluyor, hatta bunu 250 nit Victus'tan yazıyorum. Aralarında 7K fark var, %2'lik işlemci gücü için değmez. Dual RAM olmaması eksik değil avantaj. Bir tane daha 16 GB RAM alıp artık günümüz oyunları için standart olmuş 32 GB RAM'e geçiş yapabiliyorsunuz. 2x8 olunca çıkarıp satacaksın da 2x16 alacaksın da uzun iş. SSD diğer modelde de aynı değil mi, ben mi yanlış biliyorum? Nitro'ların soğutma ve malzeme kalitesi fiyatına göre en iyisi denebilir. Servisi hakkında farklı yorumlar olduğundan net bir şey söyleyemem.

Güneşin önünde bakmayacaksanız 300-400 nit yeterli oluyor, hatta bunu 250 nit Victus'tan yazıyorum. Aralarında 7K fark var, %2'lik işlemci gücü için değmez. Dual RAM olmaması eksik değil avantaj. Bir tane daha 16 GB RAM alıp artık günümüz oyunları için standart olmuş 32 GB RAM'e geçiş yapabiliyorsunuz. 2x8 olunca çıkarıp satacaksın da 2x16 alacaksın da uzun iş. SSD diğer modelde de aynı değil mi, ben mi yanlış biliyorum? Nitro'ların soğutma ve malzeme kalitesi fiyatına göre en iyisi denebilir. Servisi hakkında farklı yorumlar olduğundan net bir şey söyleyemem.

Güneş ışığında elbette söylediğiniz gibi etkisi olur. 250 nit ve 400 nit devasa fark var. Kaldı ki modeller 500 nit muazzam seviyede. Haklısınız 1*16 ilave kaçınılmaz olabilir. Nitro serisi giriş seviyesinde katanadan daha kötü soğutma sistemi varmış. Ben GF 76 katana da kullandım. Öyle abartılacak bir sıcaklık yaşamadım. Nitro serisi son 2 yılda soğutma sisteminde tabiri caizse çağ atlamış. Bu şekilde bilgiler edindim. Ne kadar doğru bilmiyorum. Diğer model 512, bu model 1 TB SSD.

Güneş ışığında elbette söylediğiniz gibi etkisi olur. 250 nit ve 400 nit devasa fark var. Kaldı ki modeller 500 nit muazzam seviyede. Haklısınız 1*16 ilave kaçınılmaz olabilir. Nitro serisi giriş seviyesinde katanadan daha kötü soğutma sistemi varmış. Ben GF 76 katana da kullandım. Öyle abartılacak bir sıcaklık yaşamadım. Nitro serisi son 2 yılda soğutma sisteminde tabiri caizse çağ atlamış. Bu şekilde bilgiler edindim. Ne kadar doğru bilmiyorum. Diğer model 512, bu model 1 TB SSD.

İşte 300-400 nitin ideal olduğunu söylüyorum. Panellerine detaylı bakmadığım için hangi cihazları kıyasladığınızı anlayamadım, diğer Nitro 16 da 400 veya 500 nit olmalı. Soğutma konusunda iyileştiği doğru. SSD konusu sorun değil, 2 slotu bulunuyor.

Bunu incelemem lazım. Bütçeyi zorlamayacaksa zaten en makul ROG. Biraz sonra bu ürün hakkında bilgi verebilirim.

Ben anlamıyorum. Kendi web sitesininde maksimum 32 GB RAM var. Belki anakart destekliyor olabilir. Teknosa vb sitelerde aynı ürünü gördüm 64 GB RAM seçenekli.

Ekran çözünürlük farkı var sanırım. 64 gb ram olan 1920 x 1200. 16 GB ram olan cihaz
2560 x 1600 . Birde ekran kartı 16 gb ram olan 140 w diğerinde birşey yazmıyor. 16 gb ram olan cihazı almayı düşünüyorum. ram ve ssd takarsam çok iyi olur. Bu cihaza hangi ssd ve ram alabilirim. Uyumluluk konusunda sıkıntı çıkmaması için. Özellik olarak neye göre almam gerekiyor. Birde sizce ram olarak 32 mi alayım yoksa 64 desteklermi. Bence işlemci diğer cihazla aynı. Dğer cihaz 64 gb destekliyorsa buda destekler gibi geliyor.

Adsız.jpg

Son düzenleme:

16 GB RAM dediğiniz PC bu mu? Çok karıştı mesajlar 😂
Ryzen 9, 16 DDR5, 2K ekran, 1 TB SSD, RTX 4070.
DDR5 veri hızını bilmiyorum. Senkronize çalışması için muadil tip ta ve hızda RAM lazım size. Aslında ilk etapta 16 GB zaten yeterli olurdu ama tek kanal en az %20 performans fark eder. 64 RAM sizin için gerekli değil kesinlikle. 32 fazlasıyla yeterli. Forumlara bakmak lazım uyumlu RAM için. 1 TB SSD zaten var. Yeterli olmadığını düşünürseniz büyük ihtimalle nvm gen 4 SSD 2280 form faktörlü uyumluluk sorunu yaşamazsınız. Araştırmak lazım yine de. RAM + SSD maliyeti ortalama 6-7 bin belki daha fazla ilave ücret yansır. Satın almadan önce satıcıya mesaj yazabilirsiniz. Onlar ilave RAM+SSD takabilirler. Ya da tam emin olmak için birkaç basit programla RAM SSD marka modelinin aynısı ya da benzeri alabilirsiniz(bence sağlıklı olanı bu)
Şimdi 17'3 RTX 4060 vazgeçtiniz mi? Acer 16 da kesin karar kıldınız mı? Ona göre araştırma yapayım.

16 GB RAM dediğiniz PC bu mu? Çok karıştı mesajlar 😂
Ryzen 9, 16 DDR5, 2K ekran, 1 TB SSD, RTX 4070.
DDR5 veri hızını bilmiyorum. Senkronize çalışması için muadil tip ta ve hızda RAM lazım size. Aslında ilk etapta 16 GB zaten yeterli olurdu ama tek kanal en az %20 performans fark eder. 64 RAM sizin için gerekli değil kesinlikle. 32 fazlasıyla yeterli. Forumlara bakmak lazım uyumlu RAM için. 1 TB SSD zaten var. Yeterli olmadığını düşünürseniz büyük ihtimalle nvm gen 4 SSD 2280 form faktörlü uyumluluk sorunu yaşamazsınız. Araştırmak lazım yine de. RAM + SSD maliyeti ortalama 6-7 bin belki daha fazla ilave ücret yansır. Satın almadan önce satıcıya mesaj yazabilirsiniz. Onlar ilave RAM+SSD takabilirler. Ya da tam emin olmak için birkaç basit programla RAM SSD marka modelinin aynısı ya da benzeri alabilirsiniz(bence sağlıklı olanı bu)
Şimdi 17'3 RTX 4060 vazgeçtiniz mi? Acer 16 da kesin karar kıldınız mı? Ona göre araştırma yapayım.
Evet aynı cihaz biraz araştırdım 4060 17.3 iyibir model 70 bine dayanıyor o fiyat verilmez. Tercihim normalde 17.3 ama iyi bir cihaz alayım dersem o fiyatlara 4060 değmez.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizin düşündüğünüz ürünün aynısı izlemenizi öneririm. Bu videoya göre aynı RAM buldum. Performans sorunsuz olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sizin düşündüğünüz ürünün aynısı izlemenizi öneririm. Bu videoya göre aynı RAM buldum. Performans sorunsuz olacaktır.

Ram ve ssd takmak garanti dışı bırakmıyor değilmi. Sizce cihaz nasıl incelemelerde genelde çoğu beğenmiş. sadece malzeme kalitesi biraz iyi değil gibi. onun dışında cihaz güzel duruyor.

RAM ve SSD takmak garanti dışı bırakmıyor değil mi? Sizce cihaz nasıl incelemelerde genelde çoğu beğenmiş. Sadece malzeme kalitesi biraz iyi değil gibi. Onun dışında cihaz güzel duruyor.

Türkiye de işleyişi hiç bilmiyorum ne yazık ki. Bazı firmalar sorun çıkarabilirler. Ama genelde sorun olacağını düşünmüyorum. Vardır Acer servisi olmadı onlara götürürsünüz garanti olur. Aslında bana cihaz ağır geldi(2.7 kg ) 17'3 katanam 2.300, 15'6 Aero alüminyum olduğu halde 2'300. Cihaz daha önce söylediğim gibi orta seviye. Plastik ne yazık ki. Ama görünüş kaliteli gibi. Kasa hakkında yerli yabancı çok fazla kötü yorum görmedim. Tüm PC baş belası parmak izleri vs hariç. Bence muadillerine göre güzel cihaz.

Aklınızda hala soru varsa en iyi inceleme bu olmuş. Bu model aynısı. SSD RAM vb tam model isimleri vb yazıyor.

@AkifTRN ne yaptınız? Bir model aldınız ya da karar verdiniz mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı