17.3 inç RTX 4070 laptop önerisi

İşlemci olarak ASUS serisinde ki Ryzen 9-7845hx kesinlikle daha efektif. Nitro 16 da ki Ryzen 9 7940HS de inanılmaz güzel bir işlemci. Açıkçası sizin bu kadar farkı hissedeceğinizi düşünmüyorum. İşlemci göze alırsak ikisi de elit. Kasa, panel, yazılım vb konularda tartışmasız ASUS daha iyi. Ama söylediğiniz gibi arada en az 14+ k fark var. Taksitle almak şimdi çok zor ya. Bakıyorum sürekli fahiş fiyat farkı çıkıyor. Kaç taksit vs düşünüyorsunuz bilmiyorum ama çeşitli bankada ASUS +3 taksit sonrası fiyat sürekli katlanıyor. Diğer RTX 4070 Nitro Hepsiburada sitesinde çeşitli kartlarda 6 ay ve ana para sabit. Bu bakımdan Nitro çok daha avantaj. Belki ASUS farklı sitede farklı taksit imkanı olabilir bilmiyorum. Şu anda bütçeniz karar vermek zorunda. 17'3 feragat edip 16 Nitro... Kötü bir seçim değil kesinlikle. Nitro ve ASUS bu serilerin yorumlarını okudum. Genelde herkes memnun. İki cihazda sizi üzmeyecektir. Ayrıca Nitro 16 kesinlikle +16 RAM ilave yapmalısınız. 1 TB şimdilik yeterli gibi size. Bence ASUS +16 ilave yapmalısın. Masraflar ortada. Bence bugün son kararınızı verin ve üstüne daha fazla düşünmeyin. Düşündükçe alternatif cihazlar aklınıza gelecek + -. Ve belki beklediğiniz gibi kampanya /indirim furyası başlayabilir. Aksi de kaçınılmaz.

İşlemci olarak ASUS serisinde ki Ryzen 9-7845hx kesinlikle daha efektif. Nitro 16 da ki Ryzen 9 7940HS de inanılmaz güzel bir işlemci. Açıkçası sizin bu kadar farkı hissedeceğinizi düşünmüyorum. İşlemci göze alırsak ikisi de elit. Kasa, panel, yazılım vb konularda tartışmasız ASUS daha iyi. Ama söylediğiniz gibi arada en az 14+ k fark var. Taksitle almak şimdi çok zor ya. Bakıyorum sürekli fahiş fiyat farkı çıkıyor. Kaç taksit vs düşünüyorsunuz bilmiyorum ama çeşitli bankada ASUS +3 taksit sonrası fiyat sürekli katlanıyor. Diğer RTX 4070 Nitro Hepsiburada sitesinde çeşitli kartlarda 6 ay ve ana para sabit. Bu bakımdan Nitro çok daha avantaj. Belki ASUS farklı sitede farklı taksit imkanı olabilir bilmiyorum. Şu anda bütçeniz karar vermek zorunda. 17'3 feragat edip 16 Nitro... Kötü bir seçim değil kesinlikle. Nitro ve ASUS bu serilerin yorumlarını okudum. Genelde herkes memnun. İki cihazda sizi üzmeyecektir. Ayrıca Nitro 16 kesinlikle +16 RAM ilave yapmalısınız. 1 TB şimdilik yeterli gibi size. Bence ASUS +16 ilave yapmalısın. Masraflar ortada. Bence bugün son kararınızı verin ve üstüne daha fazla düşünmeyin. Düşündükçe alternatif cihazlar aklınıza gelecek + -. Ve belki beklediğiniz gibi kampanya /indirim furyası başlayabilir. Aksi de kaçınılmaz.
Sırf laptop için hepsiburada premium world kart aldım . Peşin fiyatına 12 taksit olarak alabiliyorum. Fakat açılan kartın limiti yetersiz. Limit artırabilmek için Fiziki kartın gelmesini bekliyorum. Evet ikisi de güzel cihaz ama ben sanki asusa kayacak gibiyim bakalım kartı bekliyorum.

Sırf laptop için Hepsiburada premium world kart aldım. Peşin fiyatına 12 taksit olarak alabiliyorum. Fakat açılan kartın limiti yetersiz. Limit artırabilmek için fiziki kartın gelmesini bekliyorum. Evet ikisi de güzel cihaz ama ben sanki ASUS'a kayacak gibiyim bakalım kartı bekliyorum.

Kararınıza saygı duyuyorum. ASUS 4070 olan mı 4080 mi fikriniz? Nitro'dan sadece ekran boyutu yüzünden mi vazgeçtiniz?

Kararınıza saygı duyuyorum. ASUS 4070 olan mı 4080 mi fikriniz? Nitro'dan sadece ekran boyutu yüzünden mi vazgeçtiniz?
Asus 4070 olanı düşünüyorum. Nitro evet ekran yüzünden ekran büyük olsa belki acer da 65 k civarı olucak. Ozaman zaten direk asus derdim. Evde yerim yok yerim olsa masaüstü tercih ederdim. 4080 full hd pek içime sinmedi. Ayrı bir monitöre kullanamam. Asus daha kaliteli daha karizma duruyor😄. Benim önceki laptopda Asus 14 yıllık n53jf modeli daha hala sapa sağlam sadece oyun oynatmıyor. sizce doğru tercihmi. Asusda kronik sorun ısınma sorunları varmıdır. Bira baktım ama fazla bilgi bulamadım.Siz yabancı sitelerden bakabildinizmi.

Son düzenleme:
ASUS 4070 olanı düşünüyorum. Nitro evet ekran yüzünden ekran büyük olsa belki Acer da 65 k civarı olacak. O zaman zaten direk ASUS derdim. Evde yerim yok yerim olsa masaüstü tercih ederdim. 4080 Full HD pek içime sinmedi. Ayrı bir monitöre kullanamam. ASUS daha kaliteli daha karizma duruyor😄. Benim önceki laptopta ASUS 14 yıllık N53jf modeli daha hala sapa sağlam sadece oyun oynatmıyor. Sizce doğru tercihmi. ASUS'da kronik sorun ısınma sorunları var mıdır? Bira baktım ama fazla bilgi bulamadım. Siz yabancı sitelerden bakabildinizmi.

Öncelikle bence iyi bir seçim yaptınız. 4080 kesinlikle kafa karıştırıcı. Yurt dışı modelleri ne yazık ki 2 k çözünürlüklü FHD 4080 görmedim. Bu ürünü 2 mağaza da gördüm. Zaten ilk bakışta premium olduğunu anlamak zor değil. Söylediğim gibi yorumların(Rusya) çok büyük çoğunluğu olumlu yönde. Daha önceleri ROG serisi dahil abartılı ısınma ya da çeşitli ses sorunları varmış. Bu seride kronikleşmiş sorun görmedim. Birkaç modelde ne yazık ki IPS olduğu için ışık sızması vb durum olmuş. Bu zaten kaçınılmaz bir durum. Satın aldığınız zaman kesinlikle uzun süre ekranı test edin ve inceleyin. Her bilgisayar gibi elbette bu bilgisayarda ısınıyor. Ama bildiğim kadarıyla çok rahatsız edici seviyede değil. Ekran olarak zaten güzel bence tek eksiği maksimum 350 nit parlaklığınız var. Diğer Nitro da bu rakam 500. normal standart bir oyun PC zaten 250-300 nit oluyor genelde. 350 kötü bir rakam değil ki zaten ekran da HDR var. Özellikle HDR destekli oyunlarda(Valhalla, Odyssey, RDR2..) Görüntünüz inanılmaz güzel olacak (basit renk kalibrasyonu isteyebilir. Ürünü alırsanız pişman olmazsınız gibi görünüyor. Türkiye pazarında bu seviyede alınabilir en kaliteli 17'3 4070 bu modelde bulunuyor. İlginç şekilde hoparlör kalitesini çoğu insan sevmiş. Bu da olumlu bir etken. Çoğu laptop (premium dahil - Sony hariç) vasat - vasat üstü webcam ve hoparlör ile geliyor.
RTX 4070 piyasadaki çoğu oyunları 2 k Ultra +- oynatmaya yeterli seviyede. Birkaç yıl sonra, 2 k orta ya da en kötü ful HD yüksek - Ultra oyunları açacaktır. Üzgünüm ama aklımı hala 4080 karıştırıyor 😆
Windows kurduktan sonra Microsoft mağazadan my ASUS yükleyin gerisi o hallediyor.
Alacağınız ürünün Hepsiburada linkini tekrar atarmısnız?

Öncelikle bence iyi bir seçim yaptınız. 4080 kesinlikle kafa karıştırıcı. Yurt dışı modelleri ne yazık ki 2 k çözünürlüklü FHD 4080 görmedim. Bu ürünü 2 mağaza da gördüm. Zaten ilk bakışta premium olduğunu anlamak zor değil. Söylediğim gibi yorumların(Rusya) çok büyük çoğunluğu olumlu yönde. Daha önceleri ROG serisi dahil abartılı ısınma ya da çeşitli ses sorunları varmış. Bu seride kronikleşmiş sorun görmedim. Birkaç modelde ne yazık ki IPS olduğu için ışık sızması vb durum olmuş. Bu zaten kaçınılmaz bir durum. Satın aldığınız zaman kesinlikle uzun süre ekranı test edin ve inceleyin. Her bilgisayar gibi elbette bu bilgisayarda ısınıyor. Ama bildiğim kadarıyla çok rahatsız edici seviyede değil. Ekran olarak zaten güzel bence tek eksiği maksimum 350 nit parlaklığınız var. Diğer Nitro da bu rakam 500. normal standart bir oyun PC zaten 250-300 nit oluyor genelde. 350 kötü bir rakam değil ki zaten ekran da HDR var. Özellikle HDR destekli oyunlarda(Valhalla, Odyssey, RDR2..) Görüntünüz inanılmaz güzel olacak (basit renk kalibrasyonu isteyebilir. Ürünü alırsanız pişman olmazsınız gibi görünüyor. Türkiye pazarında bu seviyede alınabilir en kaliteli 17'3 4070 bu modelde bulunuyor. İlginç şekilde hoparlör kalitesini çoğu insan sevmiş. Bu da olumlu bir etken. Çoğu laptop (premium dahil - Sony hariç) vasat - vasat üstü webcam ve hoparlör ile geliyor.
RTX 4070 piyasadaki çoğu oyunları 2 k Ultra +- oynatmaya yeterli seviyede. Birkaç yıl sonra, 2 k orta ya da en kötü ful HD yüksek - Ultra oyunları açacaktır. Üzgünüm ama aklımı hala 4080 karıştırıyor 😆
Windows kurduktan sonra Microsoft mağazadan my ASUS yükleyin gerisi o hallediyor.
Alacağınız ürünün Hepsiburada linkini tekrar atarmısnız?
İki ürün var. Fark göremedim ama. Siz yinede bir bakabilirmisiniz.

ASUS kendi web sitesinde 47-81 seri nolu ürünler. Bir seride Windows 11 var. Satıcıların ikisi de DOS 😂başka kağıt üstünde fark yok gibi. Belki RAM ve SSD markası farklı olabilir. Ya da RAM dizilimi 1*16, 8*2 bilemiyorum.

Çok kararsızdım ama sonunda kararımı verdim Acer alacam. Okadar fark vermeye gerek görmedim. Nitro 16 güzel cihaz incelemeleri ve yorumları güzel. Parasını hakediyor.Çarşamba günü limit artırabiliyorum. Çarşamba sipariş vericem. Bu modele uygun ram söylemiştiniz. Rica etsem içini açmışken ssd de alıcam. 2 TB ssd hangisi uyumlu olur sizce.

@Legender07

@AkifTRN bence kesinlikle en iyi seçimi yaptınız. Söyledğiniz gibi ürünün olumlu incelemeleri çok fazla. Şimdiden hayırlı olsun.

Bu değil mi alacağınız ürün?

https://www.hepsiburada.com/sk-hyni...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.22.4

Çok yüksek ihtimalle PC'deki RAM bu ürünün aynısı. Farklı çeşitleri olabilir ama ben bunu gördüm sadece. Aynı frekansta ve değerde RAM sorunsuz çalışacaktır.

Bu PC hakkında en detaylı inceleme olmuş. Buna göre.
  • PCI-e gen4 X4 arayüz.
  • Yaptığımız testlerde 7162 MB/s okuma ve 6523 MB/s yazma hızlarını elde ettik.
  • 2 tane M.2 yuvası olmakla beraber 1 yuva boşta geliyor.
PCI'e 4x4 boş yuvanız var. İsterseniz firmayı arayın net bilgi alın ya da forumdaki diğer yorumlara bakın.

Geri
Yukarı