17.3" Notebook Soğutucu Önerisi

Musa B.

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhabalar, öncelikle herkese sağlıklı, huzurlu ve mutlu yıllar geçmesini dilerim. Birkaç gün önce ısınma problemimle alakalı konu açmıştım ve termal macun yenileme vesaire işlemleri yaptıktan sonra birkaç arkadaş fanları kontrol etmemi söylemişti. Laptop fanlarında sorun olmadığını biliyordum fakat soğutucu fanları hiç aklıma gelmemişti. Az önce oyunda yediğim FPS droplarından ötürü kafayı yiyince soğutucudan hava akımı geliyor mu diye kaldırdım ve bir de ne göreyim bir fan (ekran kartının olduğu kısımda bulunan) öyle duruyor. Yeni yıl için pek hoş bir başlangıç olmasa da en azından ısınma sorununun kaynağını bulmuş oldum :D Bütçem 10 TL çok çok zorlarsam 150 TL yapabilirim, sizlerden soğutucu önerisi bekliyorum. Vakumlu değil de fan olursa güzel olur. Ve birkaç yerde 2 fanlıların diğer çok fanlılara nazaran daha etkili olduğunu duymuştum bu ne derece doğru bilmiyorum fakat 2 fanlı önerirseniz sevinirim. Işıktır odur budur hiç ilgilenmiyorum bilgisayarı soğutabilsin kafi.
Güncel sıcaklık değerleri:

1609452132703.png

Öncelikle öneriniz için teşekkürler fakat bütçe olarak çok çok zorlarsam 150₺ olabileceğini belirttim, attığınız ürün 350₺ :)

Soğutucudan önce ekran kartı sıcaklığı aşırı fazla. Fan çalışmıyorsa önce onu çözmeniz lazım. Fan ekran görüntüsündeki gibi 5500 RPM'de çalışıyorsa termal macun uygulamasında hata var görünüyor tekrarlanması lazım. Şu haliyle soğutucu almanız hiçbir şeyi değiştirmez. Soğutucu için deepcool modellerini önerebilirim. N65 modelini yaklaşık bir yıldır kullanıyorum çok memnunum. Malzeme kalitesi aşırı iyi.

Soğutucudan önce ekran kartı sıcaklığı aşırı fazla. Fan çalışmıyorsa önce onu çözmeniz lazım. Fan ekran görüntüsündeki gibi 5500 RPM'de çalışıyorsa termal macun uygulamasında hata var görünüyor tekrarlanması lazım. Şu haliyle soğutucu almanız hiçbir şeyi değiştirmez. Soğutucu için deepcool modellerini önerebilirim. N65 modelini yaklaşık bir yıldır kullanıyorum çok memnunum. Malzeme kalitesi aşırı iyi.
Çalışmayan fan soğutucuma ait hocam, bilgisayarın mevcut fanı çalışıyor. Termal macun uygulamasını ShiftDelete.Net üzerinden izlediğim videoya göre yaptım. Fanları o hızda çalıştırmaya ben zorluyorum, fan hızını maksimuma aldım soğutsun diye, normalde 4000-4500 RPM civarında çalışıyor. Önerdiğiniz markanın bütçeme uygun ürünü bu sanırsam: https://www.hepsiburada.com/deep-co...usb-port-notebook-stand-ve-sogutucu-p-BS51073 . Sizce işimi görür mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı