17.300 TL Bilgisayar Toplama

Tek bir yerden toplamayacağım. Daha düşük anakart tercih etmiyorum çünkü bir kere alayım ama en iyisini alıyım istiyorum sonra pişman olmak istemiyorum, diğer parçaları rahatlıkla değiştirebilirim istediğim zaman.
Zaten bahsettiğim anakartlar bu seviyeler için bile çok iyi anakartlar.
X570 yerine B550 anakart seçmenizi tavsiye ediyorum ben.

Zaten bahsettiğim anakartlar bu seviyeler için bile çok iyi anakartlar.
X570 yerine B550 anakart seçmenizi tavsiye ediyorum ben.
Siz haklısınız hocam, benim size diyebileceğim bir şey yok ama nasıl desem... Vicdanım izin vermiyor :D Orda X570 dururken B550 almaya, elim gitmez. Yoksa zaten sizin dediğiniz çok daha mantıklı katılıyorum.

Siz haklısınız hocam, benim size diyebileceğim bir şey yok ama nasıl desem... Vicdanım izin vermiyor :D Orda X570 dururken B550 almaya, elim gitmez. Yoksa zaten sizin dediğiniz çok daha mantıklı katılıyorum.
Hocam X570 için diretiyorsan daha uygun modellere de bakabilirsin bence veya vicdanın izin verirse B550 için en üst seviye modellere :D

Hocam X570 için diretiyorsan daha uygun modellere de bakabilirsin bence veya vicdanın izin verirse B550 için en üst seviye modellere :D
Mesela daha ucuz bir model olarak bu var MSI MPG X570 GAMING PLUS 4400MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI PCIe 4.0 ATX Anakart | ITOPYA veya bu var ASUS PRIME X570-P 4400MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 PCIe 4.0 HDMI ATX Anakart | ITOPYA şimdi ben bunlardan birini alırsam, anakarta bakarım sonra birdaha bakarım son bakışımda ağlamaya başlarım :D Gerçekten şunların tiplerine baksanıza çok çirkinler. Hatta benim aklımda çok öncelerden bu anakart vardı Z370 AORUS Gaming 7 (Rev. 1.0) | Anakart | GIGABYTE şuna baksanıza, ilk gördüğümde aşık olmuştum :D RAM slotları bile RGB, dünyanın en yakışıklı anakartı olabilir. Ama tabi hem eskidi hem fikirim değişti.
Ben olsam HDD değil tamamiyle SSD ile donatırdım. HDD'i görünce direkt bir soğukluk geldi.
1TB SSD'ler çok pahalı sonradan yükseltirsin deseniz, 1TB hemen biter full oyun dolacağı için sistem.

Mesela daha ucuz bir model olarak bu var MSI MPG X570 GAMING PLUS 4400MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI PCIe 4.0 ATX Anakart | ITOPYA veya bu var ASUS PRIME X570-P 4400MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 PCIe 4.0 HDMI ATX Anakart | ITOPYA şimdi ben bunlardan birini alırsam, anakarta bakarım sonra bir daha bakarım son bakışımda ağlamaya başlarım :D Gerçekten şunların tiplerine baksanıza çok çirkinler. Hatta benim aklımda çok öncelerden bu anakart vardı Z370 AORUS Gaming 7 (Rev. 1.0) | Anakart | GIGABYTE şuna baksanıza, ilk gördüğümde aşık olmuştum :D RAM slotları bile RGB, dünyanın en yakışıklı anakartı olabilir. Ama tabii hem eskidi hemfikirim değişti.

1TB SSD'ler çok pahalı sonradan yükseltirsin deseniz, 1TB hemen biter Full oyun dolacağı için sistem.

Attığın modeller de gayet güzel bence ama son seviye bir B550 daha iyi olur.
Gigabyte Aorus yapıyor öyle şeyler ben de sana bunu atayım mesela :D

Mesela daha ucuz bir model olarak bu var MSI MPG X570 GAMING PLUS 4400MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI PCIe 4.0 ATX Anakart | ITOPYA veya bu var ASUS PRIME X570-P 4400MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 PCIe 4.0 HDMI ATX Anakart | ITOPYA şimdi ben bunlardan birini alırsam, anakarta bakarım sonra birdaha bakarım son bakışımda ağlamaya başlarım :D Gerçekten şunların tiplerine baksanıza çok çirkinler.
Bu anakartlar böyle bir sistem için çok kötüler zaten, bahsettiğim B550 anakrtların VRM güçleri, sizin seçtiğiniz X570 ROG anakartla benzer.

Attığın modeller de gayet güzel bence. Gigabyte Aorus yapıyor öyle şeyler ben de sana bunu atayım mesela :D
Zevkler ve renkler işte ya, sizin gibi olsa benimkilerde fena para kaldırıyordum ama işte :D
Bu anakartlar böyle bir sistem için çok kötüler zaten, bahsettiğim B550 anakrtların VRM güçleri, sizin seçtiğiniz X570 ROG anakartla benzer.
GIGABYTE B550 AORUS MASTER 5200MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 Wi-Fi HDMI ATX Anakart | ITOPYA hocam bahsettiğiniz anakart benimkinden daha pahalı.
Sistemi tek bir yerden topladığınız zaman çok daha pahalıya gelecektir bu arada.
Madem AMD sistem toplayacaksınız. X570-E Gaming yerine B550 Aorus Master gibi, B550 Gaming Carbon WiFi gibi bir anakart tercih edebilirsiniz.

Geri
Yukarı