17.500 TL Sistem Toplama

Enteresan, siz bilirsiniz, ben farklı ve güvenli e ticaret sitelerindeki en uygun fiyatları baz alarak hesapladım. Farklı yerlerden yukarıda söylediğim parçaları rahatlıkla 19.000TL altına toplarsınız. Bir çoğu zaten ücretsiz kargo gelir. Monitör dahil bütçenizle birlikte işte kısaca bu sistemi öneririm. 3800X sizi üzmez ayrı konu, ben uzun vade için bu kadar harcıyorken şahsen 12 çekirdekli 3900X ile yıllarca rahat rahat işinizi görebileceğinizi düşündüğüm için önerdim. Alınamıyorsa yapacak bir şey yok. 3800X de üzmez. GALAX 2080Ti nasıl bilmiyorum fikir belirtemeyeceğim.

Birde ben farklı farklı sitelerden toplamayı deneyeyim. Ben bir sorun olduğunda kasayı tek bir yere götürüp sizden aldım demeyi iç rahatlatıcı bulduğumdan her parçayı ayrı yerden almaya içim ısınmıyor.

Birde ben farklı farklı sitelerden toplamayı deneyeyim. Ben bir sorun olduğunda kasayı tek bir yere götürüp sizden aldım demeyi iç rahatlatıcı bulduğumdan her parçayı ayrı yerden almaya içim ısınmıyor.
Kesinlikle tercih sizin, tek yerden alsanız da farklı yerlerden toplasanız da her iki durumda da sorun çıkma ihtimali de var çıkmama ihtimali de. Sorunu her iki durumda da hızlı çözme ihtimaliniz de var çözememe ihtimaliniz de var :) Burada çok fazla konular görüyoruz sorun yaşayan ve bu durum anormal değil ancak 1 sorun yaşayan varsa tahminimce 300 sorun yaşamayan vardır. Ben 7-8 yıllık işlemci anakart ile sistem kurdum hiçbir sorunum yok :) İşlemciyi delidledim, overclock sınırlarını zorladım. Sorun yok. Bir çok RX570 sorunu yaşayan insana rağmen gittim RX570 aldım sorun yok :) Yani belkide ölene kadar hiçbir sorun yaşamayacağım aldıklarım ile ilgili. Veya bir sonraki alışverişimde örneğin telefon: kargoda kaybolacak, gelecek bozulacak. Belli olmaz yani demem o ki siz bilirsiniz ben öneri yaptım son karar sonuçta sizin.

Kesinlikle tercih sizin, tek yerden alsanız da farklı yerlerden toplasanız da her iki durumda da sorun çıkma ihtimali de var çıkmama ihtimali de. Sorunu her iki durumda da hızlı çözme ihtimaliniz de var çözememe ihtimaliniz de var :) Burada çok fazla konular görüyoruz sorun yaşayan ve bu durum anormal değil ancak 1 sorun yaşayan varsa tahminimce 300 sorun yaşamayan vardır. Ben 7-8 yıllık işlemci anakart ile sistem kurdum hiçbir sorunum yok :) İşlemciyi delidledim, overclock sınırlarını zorladım. Sorun yok. Bir çok RX570 sorunu yaşayan insana rağmen gittim RX570 aldım sorun yok :) Yani belkide ölene kadar hiçbir sorun yaşamayacağım aldıklarım ile ilgili. Veya bir sonraki alışverişimde örneğin telefon: kargoda kaybolacak, gelecek bozulacak. Belli olmaz yani demem o ki siz bilirsiniz ben öneri yaptım son karar sonuçta sizin.

Değerli önerileriniz için Allah razı olsun. Başladım toplamaya karışık sonucu yazacağım buraya.

Super ile Tİ nerdeyse aynı FPS veriyormuş.
İncehesap da toplarken sıvı soğutmayı unuttum çok pardon onda da Hydro serisi çok güzel gider. Bir de İntel üzerine dizim(İntel sistem de soğutucu Corsair Hydro H115i).

Dosya Ekleri

• Screenshot_20191025-202539.jpg
    Screenshot_20191025-202539.jpg
    185,1 KB · Görüntüleme: 42
  • Screenshot_20191025-203348.jpg
    Screenshot_20191025-203348.jpg
    196,8 KB · Görüntüleme: 34
Super ile Tİ nerdeyse aynı FPS veriyormuş.
İncehesap da toplarken sıvı soğutmayı unuttum çok pardon onda da Hydro serisi çok güzel gider. Bir de İntel üzerine dizim(İntel sistem de soğutucu Corsair Hydro H115i).

Evet şimdi baktım da 4K'da 7 FPS fark var sadece 2080 Tİ 77 FPS 2080 Super 70 FPS fiyat olarak ta 3 - 4 bin tl oynuyor arada. Bu FPS için değmez fakat render için yinede 2080 Tİ iyi gider gibi.

Evet şimdi baktım da 4K'da 7 FPS fark var sadece 2080 Tİ 77 FPS 2080 Super 70 FPS fiyat olarak ta 3 - 4 bin tl oynuyor arada. Bu FPS için değmez fakat render için yinede 2080 Tİ iyi gider gibi.
İşlemciye oynamak daha mantıklı render için. Seçim sizin şimdiden hayırlı olsun.

Aslında 4K'ı salsa hocam çok güzel şeyler olacak :)

Ben öyle PUBG VS. tarzı online oyunları pek oynamam açıkcası daha çok Tomb Rider, ARK: Survival Evolved, The Elder Scrolls Online, Rain Bow Six tarzı yıllardırda oyun oynamıyorum açıkcası eminim oynayacak daha güzel oyunlar vardır :) Ha bu arada 60 FPS ile 144 FPS in bana nasıl bir deneyim farkı yaşatacağını bilmediğimdendir belki de tabi :/

İşlemciye oynamak daha mantıklı render için. Seçim sizin şimdiden hayırlı olsun.

İşte bu sistem mantıklı oldu biraz daha sanki sizin tavsiyeniz'den yola çıkarak: Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası | ITOPYA

@Murat Göktürk Dizilimde sadece SSD olarak Kinston A2000 500GB seçip anakartı Asus Prime X570-P yapabilirsiniz. 18.525 TL tutuyor.

Üstteki linkte hallettim .

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı