17 bin EA sıralama için bölüm tavsiyesi

drmstafaa

Hectopat
Yer
Ankara-Eskişehir
Daha fazla  
Öncelikle selam arkadaşlar, 2022 YKS sınavından EA için 430 puan, 17230 sıralama yaptım (Sayısal tercihe pek yanaşmıyorum ama 391 puan, 115.875 sıralama yaptım sayısalda, buna göre de tavsiye verebilirsiniz). Sizlerden bölüm tavsiyesi almak istiyorum. Konum olarak %99 ihtimalle Ankara'da kalacağım.

Şahsen Ankara Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi veya Uluslararası İlişkiler bölümüne yakınım. Ankara içinde doğru düzgün Hukuk geleceğini sanmam ama Hukuk bölümünü de düşünebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selam arkadaşlar, 2022 YKS sınavından EA için 430 puan, 17230 sıralama yaptım (sayısal tercihe pek yanaşmıyorum ama 391 puan, 115.875 sıralama yaptım sayısalda, buna göre de tavsiye verebilirsiniz). Sizlerden bölüm tavsiyesi almak istiyorum. Konum olarak %99 ihtimalle Ankara'da kalacağım.

Şahsen Ankara üniversitesi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi veya uluslararası ilişkiler bölümüne yakınım. Ankara içinde doğru düzgün hukuk geleceğini sanmam ama hukuk bölümünü de düşünebilirim.

Dostum hukukun doğru dürüst pek derken ben orayı anlamadım ama bu durumda en iyi tercih edeceğiniz hukuk bölümüdür eğer avukatlığı falan seviyorsanız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siyasal'ı yazacaksan Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Politics and Economics bölümlerini tavsiye ederim. Yalnız son ikisine İngilizce'n iyiyse gir. Siyasal'ın diğer bölümleri vasat.

Ayrıca ODTÜ'ye de bak, mükemmel bir hazırlık eğitimleri var.
Hacettepe İktisat iyi. Uluslararası İlişkiler, Kamu Yönetimi gibi bölümlerdeyse çok geride.
Ankara'daki diğer devlet üniversitelerini SBF/İİBF bağlamında tavsiye etmem.

SBF hakkında konuşmak istersen instagram.com/mulkiyesiyaset'e mesaj atabilirsin. İlgileniyorlar.

Öncelikle selam arkadaşlar, 2022 YKS sınavından EA için 430 puan, 17230 sıralama yaptım (sayısal tercihe pek yanaşmıyorum ama 391 puan, 115.875 sıralama yaptım sayısalda, buna göre de tavsiye verebilirsiniz). Sizlerden bölüm tavsiyesi almak istiyorum. Konum olarak %99 ihtimalle Ankara'da kalacağım.

Şahsen Ankara üniversitesi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi veya uluslararası ilişkiler bölümüne yakınım. Ankara içinde doğru düzgün hukuk geleceğini sanmam ama hukuk bölümünü de düşünebilirim.

Yönetim bilişim sistemleri veya bilgisayar mühendisliği olabilir.

Ben veteriner fakültesinde öğrenciyim. Bu sayısal bandında eğer düşünürseniz veteriner fakültesinin gelebilme ihtimali var. Gerek iş sahasında fazla alan olması sayısal olarak en mantıklı tercih olabilir düşünürseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı