SAY 17 bin sıralama için bölüm önerisi

Karby

Hectopat
Daha fazla  
Sayısal 17 bin yaptım. Siz olsanız hangi mühendislikleri tercih ederdiniz? Seng, ceng dışında. Ve sizce bu sıralamaya Seng yazmak mantıklı mı? Ortalama bir ünide sıralamamın altında olacak ama. 😵‍💫

Hocam ben olsam Ankara Üniversitesi Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği tercih ederim.
Evet hocam benim de çok dikkatimi çekti hatta zaten yazılıma yapay zekaya yönelmek için atılacaktım ama bölüm çok yeni akademik kadrosu beni endişelendiriyor ayrıca bunun ayrı bir bölüm olarak açılması pcdeki yükü azaltmak için gibi.

Evet hocam benim de çok dikkatimi çekti hatta zaten yazılıma yapay zekaya yönelmek için atılacaktım ama bölüm çok yeni akademik kadrosu beni endişelendiriyor ayrıca bunun ayrı bir bölüm olarak açılması pcdeki yükü azaltmak için gibi.
Hocam yazılımda artık çok işçi var. Yapay zekalar önümüzdeki yıllarda yazılıncılara verilen değeri düşürebilir. Ama yapay zeka mühendisi olursanız en azından içinde bulunduğumuz yüzyılda hayatınızı sigortalamış olursunuz. Seneye nasip olursa ben de bu bölümü kazanmak istiyorum.

Bu arada tebrik ederim sonucunuz için. Acaba ne zaman çalışmaya başladınız ve 12 ye geçerken tyt netiniz neydi? Açığa geçmeyi önerir misiniz? Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam yazılımda artık çok işçi var. Yapay zekalar önümüzdeki yıllarda yazılıncılara verilen değeri düşürebilir. Ama yapay zeka mühendisi olursanız en azından içinde bulunduğumuz yüzyılda hayatınızı sigortalamış olursunuz. Seneye nasip olursa ben de bu bölümü kazanmak istiyorum.

Bu arada tebrik ederim sonucunuz için. Acaba ne zaman çalışmaya başladınız ve 12 ye geçerken tyt netiniz neydi? Açığa geçmeyi önerir misiniz? Yardımcı olursanız sevinirim.
Haklısınız chatGPT gibi yapay zekalar yazılımcıların işini oldukça kolaylaştırdı ellerinden almayacakları ne malum diye sormuyor değil insan. Arayışa devam edeceğim. Teşekkür ederim

Sağ olun. Benim netlerim gerçekten vasattı tyt max 25 doğru 3 5 yanlış gelirdi yetiştiremezdim asla türkçe bi tık daha iyi fen ve sos ise sene başı olduğundan konular azdı ve çok basitti o nedenle fule yakın gelirdi. Ayt ise tam bir trajedi fen 18 19u geçmezdi mat 20 25 civarından seyrederdi. Benim en doğru kararım sık sık branş denemeleri çözmek oldu. Haftada en az 2 mat branş 5 gün kafar fen branş çözerdim(tabi sonlara doğru bu sayılar ayt mat ve fen de eklenerek 2ye 3e katlandı)konu eksiğim de çok ama çoktu. Konuyu derste öğrenseydim bu sayı 4,5 olurdu. Sürecin ortalarına doğru yine bu tempoyu devam ettirdim. Yoğun bir çalışma tempom vardı artık. Basit konular bitmiş baba konulara geçilmişti. Elbette youtubedaki hocalar ilk kaynaklarımdı. Fizik için Özcan Aykın Ertan Sinan Şahini takip ettim Biyolojiyi kitaptan çalıştım konu anlatımı selşn hoca ile destekledim tekrarlar için cicibiyolojici ve beş dakikada biyoloji çok yardımcı oldu. Tamamen müfredatı izleyen hocalar ikisi de, doktor biyoloji bana çok detay geldiği için hiç takip etmedim. Kimya içinse %99luk kesim gibi görkem şahin elbette. Test kitaplarım bilgisarmal acil ve 3dden oluşuyor apotemiye pek bakamadım. En büyük iyikim planlarımı gün gün yapmak. En büyük pişmanlığım telefondan uzaklaşmamak.
Açığa geçmek kesinlikle mantıklı açığa geçip de pişman olan hiçbir tanıdığım olmadı. Ben fen lisesinde okudum buna rağmen açığa geçmenin avantajından birçok sınıf arkadaşım yararlandı. Amma eğer ki disiplini sağlayamayacaksan okul çok çok faydalıdır. Şunu da ekleyeyim, çok uzattım kusura bakma, açığa geçen kimi arkadaşlarım dershaneyle destekledi kendini. Self Discipline!

Yeni konular

Geri
Yukarı