90 bin sıralama ile üniversite bölüm tavsiyesi

V4nished

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selam, YKS sınavında sayısalda 90 bin sıralama yaptım ve kendi görüşüm olarak çok ara bir sıralama olduğu için hangi bölümden tercih yapacağım hakkında kararsızım.
Değerli yorumlarınızdan yararlanmak isterim, öncelikle aklımdaki bölümler; Bilgisayar müh. Yazılım müh. Uçak Gövde ve Motor Vakım, Havacılık Elektrik ve Elektroniği
Bu bölümler hakkında sıralamama göre tavsiye edeceğiniz önerilerinize açığım, ekstra olarak "şu bölümüde tercih edebilirsin" şeklinde öneride bulunursanız da memnun olurum.
Ekstra: Havacılık elektrik ve elektroniğinde iş imkanı nedir? (Eskişehir teknikten mezun olduğumuzu varsayarsak.)
Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler herkese iyi sosyalleşmeler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle tebrik ederim. Bölüm kısmında ise ben her zaman sevdiğin mesleği yapanın kariyerinde daha yükseklere çıktığını gördüm. Aklınıza, fikrinize, hobilerinize yatan bölümü seçin hocam. 50K sıralama yapmış olabilirsin ama 200K ile alan bir bölüm veyahut okul seçebilirsiniz. Hepsi bana uyar diyorsan da Yazılım seçerdim ben. Yalnız yazılım öyle sevmeden yapılacak bir meslek değil, bilgisayar başında kalmayı seven insanların ve algoritmik düşünceye sahip olan insanların yapması gereken bir meslek. Umarım yardımcı olmuştur yazdıklarım.

Öncelikle tebrik ederim. Bölüm kısmında ise ben her zaman sevdiğin mesleği yapanın kariyerinde daha yükseklere çıktığını gördüm. Aklınıza, fikrinize, hobilerinize yatan bölümü seçin hocam. 50K sıralama yapmış olabilirsin ama 200K ile alan bir bölüm veyahut okul seçebilirsiniz. Hepsi bana uyar diyorsan da Yazılım seçerdim ben. Yalnız yazılım öyle sevmeden yapılacak bir meslek değil, bilgisayar başında kalmayı seven insanların ve algoritmik düşünceye sahip olan insanların yapması gereken bir meslek. Umarım yardımcı olmuştur yazdıklarım.
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim dediklerinize harfiyen katılıyorum fakat şöyle bir sorun var hangi mesleği tam olarak sevdiğim hakkında kararsızım. Hedeflediğim sıralama tutsaydı ilk yazacağım yazılım mühendisliğiydi onu seçmemin sebebi de gelecek vaad etmesi ve bilgisayara olan ilgimdi(bu ilgi biraz oyun bazlı biraz yazılım bazlı) lakin tutmadı ve şuanda da yazılım mühendisliği geliyor ama gelen üniversitelerin olanakları kendi görüşümce pek iç açıcı değil. Böyle bir durumda da garanti olan bir meslek seçimi yapmayı düşünüyorum ama hala olanaklar arasında kararsızım fikirlerinizi merak ediyorum...

Geri
Yukarı