17 bin TL hem iş hem oyun için laptop önerisi

koceross

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 16 17 bin TL bütçem var ve hem okul işlerimi hem de arada oyun oynayabileceğim bu fiyatlarda nasıl bir model alabilirim? Yardımcı olabilir misiniz?

Bunu alın.

Hocam kullanım amaçlarınızda arkadaşlar daha çok oyun için performans odaklı sistemler önermiş ancak okul kullanımında şarj süresinin önemli olduğunu düşünüyorum. Kendi tecrübe ettiğim cihazlar içinde Asus'ta harici GPU'yu devre dışı bırakarak rahatlıkla 6-8 saat pil ömrü alabiliyordum. Ek olarak çoğu Asus cihaz type-c portu üzerinden 100W'a kadar şarj olabiliyor. Bu da tuğla gibi adaptörleri taşımadan daha küçük adaptörlerle kullanım imkanı sunuyor dışarıda.

Bu cihaz hem pil ömrü hem de taşınabilirlik için size çok uygun olur aslında ama fiyatı çok yüksek şu an. Ek olarak daha ince bir kasa olduğu için gücü de bir miktar kısılıyor paralelde.

Hocam kullanım amaçlarınızda arkadaşlar daha çok oyun için performans odaklı sistemler önermiş ancak okul kullanımında şarj süresinin önemli olduğunu düşünüyorum. Kendi tecrübe ettiğim cihazlar içinde Asus'ta harici GPU'yu devre dışı bırakarak rahatlıkla 6-8 saat pil ömrü alabiliyordum. Ek olarak çoğu Asus cihaz type-c portu üzerinden 100W'a kadar şarj olabiliyor. Bu da tuğla gibi adaptörleri taşımadan daha küçük adaptörlerle kullanım imkanı sunuyor dışarıda.

Bu cihaz hem pil ömrü hem de taşınabilirlik için size çok uygun olur aslında ama fiyatı çok yüksek şu an. Ek olarak daha ince bir kasa olduğu için gücü de bir miktar kısılıyor paralelde.

O paraya bu alınmaz ayrıca ısınan bir model.

O paraya bu alınmaz ayrıca ısınan bir model.
Hocam yorum yapmış olmak için yapmasak mı?

Fiyatın yüksek olduğunu belirttim zaten bu cihazı alın da demiyorum. Pil süresi ve taşınabilirliğe dikkat çekmek için söylediklerimi sunan bir model attım.

Arkadaş arada oyun oynayacağını yazmış. Sizin önerdiğiniz cihaz güç veya f/p olarak oldukça iyi görünüyor ama max battery life 4.4 saat olarak belirtilmiş. 4 saate ancak ulaşan bir pil performansı mobil kullanan biri için oldukça yetersiz kalır. Öneri yaparken belirtilen kullanım senaryolarını dikkate almakta fayda var diye düşünüyorum. En ucuza en güçlü cihaz her zaman ihtiyacı karşılamıyor.

Geri
Yukarı