17 bin TL telefon önerisi

Bütçe
17000

Tribalsatak

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yaptığım işten dolayı sosyal medya uygulamalarını (Instagram, TikTok, YouTube, Twitter vb.) Aktif bir şekilde kullanmam gerekiyor. İyi kalitede videolar, fotoğraflar çekmem gerekiyor. Bu nedenle iyi bir telefon almaya karar verdim. Samsung S22 almayı düşünüyordum ama yine de önce bir size danışayım dedim. 17 bin TL fiyat aralığında Samsung S22'den daha iyi bir telefon var mı acaba?

Yaptığım işten dolayı sosyal medya uygulamalarını (Instagram, TikTok, YouTube, Twitter vb.) Aktif bir şekilde kullanmam gerekiyor. İyi kalitede videolar, fotoğraflar çekmem gerekiyor. Bu nedenle iyi bir telefon almaya karar verdim. Samsung S22 almayı düşünüyordum ama yine de önce bir size danışayım dedim. 17 bin TL fiyat aralığında Samsung S22'den daha iyi bir telefon var mı acaba?

Sosyal medya ağırlıklı kullanım varsa iPhone 11 almanı tavsiye ederim. S22 batarya konusunda üzer ve çektiğin videoyu sosyal medyaya attığında iPhone kalitesi alamazsın.

Sosyal medya ağırlıklı kullanım varsa iPhone 11 almanı tavsiye ederim. S22 batarya konusunda üzer ve çektiğin videoyu sosyal medyaya attığında iPhone kalitesi alamazsın.
Ya bana şu muhabbeti açıklayabilir misiniz? Çektiğim videoyu veya fotoğrafı sosyal medyaya attığımda Samsung'da kalite düşüyor da Apple'da düşmüyor mu? Birkaç yerde daha duydum bunu ama anlayamıyorum. Neden? Örneğin Instagram'ın belirli limitleri var diyelim çözünürlük, boyut vb şeyler için. Instagram buna göre fotoğrafların veya videoların kalitesini düşürüyor zaten. Benim sorum şu ki, Samsunglarda bu kalite düşüyor da Apple'da düşmüyor mu acaba? Bu nasıl oluyor?

Ya bana şu muhabbeti açıklayabilir misiniz? Çektiğim videoyu veya fotoğrafı sosyal medyaya attığımda Samsung'da kalite düşüyor da Apple'da düşmüyor mu? Birkaç yerde daha duydum bunu ama anlayamıyorum. Neden? Örneğin Instagram'ın belirli limitleri var diyelim çözünürlük, boyut vb şeyler için. Instagram buna göre fotoğrafların veya videoların kalitesini düşürüyor zaten. Benim sorum şu ki, Samsung'larda bu kalite düşüyor da Apple'da düşmüyor mu acaba? Bu nasıl oluyor?

Hocam Instagram'ın Apple ile anlaşması var. IPhone'da videoyu 4K da çeksen 1080p de çeksen kalite düşmüyor. Samsung S22 için Instagram ile bir anlaşma yaptı ama bu fotoğraf için geçerli. S22 ile fotoğraf çektiğinde IPhone'daki kalite kaybı olmuyor ama video tarafında kalite düşüyor. Video çekmesen sosyal medya için S22 de iyi bir tercih olur derdim ama video çekip sosyal medyada paylaşacaksan tek seçenek iPhone.

Dediklerinizden sonra bütçe arttırıp Iphone almaya karar verdim. Iphone 12 almak istemiyorum ve o yüzden Iphone 13 almaya karar verdim. Iphone 13 hakkında görüşleriniz nelerdir acaba?

Dediklerinizden sonra bütçe arttırıp iPhone almaya karar verdim. iPhone 12 almak istemiyorum ve o yüzden iPhone 13 almaya karar verdim. iPhone 13 hakkında görüşleriniz nelerdir? Acaba?

Ekran hızının 60Hz olması dışında güzel bir cihaz. 120Hz takıntın yoksa 13'ü uzun yıllar kafan rahat kullanırsın.

Ekran hızının 60Hz olması dışında güzel bir cihaz. 120Hz takıntın yoksa 13'ü uzun yıllar kafan rahat kullanırsın.
Yani tabi 120 hz olsa daha iyi olurdu ama telefondan oyun oynamadığım için öyle çok bir takıntım yok. İzlediğimiz şeylerde genelde max 60 hz oluyor. O yüzden çok bir sorun olacağını düşünmüyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı