17 bin TL'ye kadar telefon önerisi

Bazıları Exynos versiyonunu önermiş forumda. SD versiyonu verimsiz diyorlardı. Doğru mudur hocam?
Exynos varyantı az da olsa daha verimsiz, örneğin Gpu'da aynı ısıyı yakıyorlar ancak 888 %8 civarı daha güçlü.

Konuya gelecek olursak; oyun odaklı bir kullanım yoksa S21 FE Exynos tercih edebilirsiniz.

Ben Snapdragon onermedim ki? Arada 1,5-2k var.
Pardon hocam görmemişim kusura bakmayın.

Exynos varyantı az da olsa daha verimsiz, örneğin Gpu'da aynı ısıyı yakıyorlar ancak 888 %8 civarı daha güçlü.

Konuya gelecek olursak; oyun odaklı bir kullanım yoksa S21 FE Exynos tercih edebilirsiniz.
Dediğim gibi arada bir oyun oynarım. Exynos sürümü ile hiç mi oyun oynanmaz? Ekran süresinden şikayet edenler duydum o kadar kötü mü o konuda bu telefon?

S21Fe SD versiyonu güzel. Başka forumda yazdıklarına göre Sd versiyonu ile 60hz ye çekip 10 saate yakın ekran süresi alanlar var. S21fe 2. Nesil SD olan telefon Samsung firmasının kendi açıklamasına göre 1. Nesile göre pil verimliliği daha fazla ve kamerası daha hızlı.
Sizce bu bütçede alınması mantıklı mı?

Dediğim gibi arada bir oyun oynarım. Exynos sürümü ile hiç mi oyun oynanmaz? Ekran süresinden şikayet edenler duydum o kadar kötü mü o konuda bu telefon?
Genshin Impact tarzında konsol grafiklerine sahip oyunları yüksek grafikte uzun soluklu bir şekilde oynamadığınız sürece iş görür. Exynos 2100 güçlü fakat litografisi nedeniyle termal verimliliği kötü, bu da GPU'nun +%80 yüke girmesi neticesinde throttle yemesine sebep oluyor.

Genshin Impact tarzında konsol grafiklerine sahip oyunları yüksek grafikte uzun soluklu bir şekilde oynamadığınız sürece iş görür. Exynos 2100 güçlü fakat litografisi nedeniyle termal verimliliği kötü, bu da GPU'nun +%80 yüke girmesi neticesinde throttle yemesine sebep oluyor.
Peki hocam sizce S21 FE SD alınır mı yoksa farklı bir alternatife bakılabilir mi bu bütçede?

Yeni konular

Geri
Yukarı