17 günde TYT matematikte nelere çalışılmalı?

Çözsün, başka bir işi mi var? Her gün 1 deneme bile büyük bir kazanç onun için. Bir de dar zamanda sadece matematik çalışacaksa deneme en iyi çalışma yöntemidir.

O konuları görsen de yapabileceğinin garantisi yok ki. Mantık deseniz sorulmuyor. Bu sene belki sorarlar, ama diğer konularla harmanlıyorlar denemelerde. Deneme işte bu yüzden etkili. Soru tarzı görüp sınavda afallamaması için. Özellikle fonksiyon ve pkob gibi konuların oturması hayli vakit alır. Onları çözmese de olur.

Denemelerde zaten konu bazlı sorulmuyor. 4 işlem isteyen sorular bile var. Sınavda da öyle. Adam konuyu hikayeleştirip sana problem soruyor. Denemelerde buna sık sık rastlarsınız.

Şarkı dinlemek dil öğrenmede etkili. Bu örnek yanlış olmuş sanki.
Örnek gayet doğru çünkü şarkı dinlemek dili öğrenmede diğer çalışmaların yanında etki gösteriyor. Eğer sadece şarkı dinleyerek bir şeyler oluyorsa playlistimi doldurayım. Günde 10 tane deneme çözebilecek durumda değil. Yapabileceği en mantıklı hareket konu + deneme olur ki ben konuları bitirmeme rağmen o şekilde ilerliyorum.

Örnek gayet doğru çünkü şarkı dinlemek dili öğrenmede diğer çalışmaların yanında etki gösteriyor. Eğer sadece şarkı dinleyerek bir şeyler oluyorsa playlistimi doldurayım. Günde 10 tane deneme çözebilecek durumda değil. Yapabileceği en mantıklı hareket konu + deneme olur ki ben konuları bitirmeme rağmen o şekilde ilerliyorum.

Dil konusu başka bir konuya kalsın. Saptırma olmasın.

Konu çalışarak siz de hata ediyorsunuz. TYT'de konunu çalışacaktın zamanında. 17 gün kala çalışmak büyük bir hatadır. AYT'de son gün bile konu çalışırsın. Ama bu TYT'de olmaz işte.

Konun bittiyse denemeye geçeceksin. Hala o konuda takılıyorsan durum vahimdir.

Dil konusu başka bir konuya kalsın. Saptırma olmasın.

Konu çalışarak siz de hata ediyorsunuz. TYT'de konunu çalışacaktın zamanında. 17 gün kala çalışmak büyük bir hatadır. AYT'de son gün bile konu çalışırsın. Ama bu TYT'de olmaz işte.

Konun bittiyse denemeye geçeceksin. Hala o konuda takılıyorsan durum vahimdir.
TYT konuları bitti netlerim istediğim gibi zaten AYT çalışıyorum. Arkdaşın bitmediği için onu söylüyoruz zaten.

Geri
Yukarı