17 yaşında 170 boy uzar mı?

Daha fazla  
13 yaşımın sonlarına doğru ergenliğe girdim. 14 yaşında 163'tüm 15 yaşında 166 falandım. Şu an 18 olmama 5 ay var ama hala çocuk gibiyim. Sakallarım yok vücudumda kıllanmalar çok değişik. Bacak kıllarım çok fazla ama üst vücudumda kıl bile yok. Yani 17 yaşındayım ama hala çocuk gibiyim boyumun 5cm civarı uzaması mümkün mü sizce? Çok fazla takıntı yapıyorum boyumu.

Çok büyük ihtimalle babanız ya da amcanızın gösterdiği gelişim gibi olur gelişiminiz. Onlar nasıllar?

13 yaşımın sonlarına doğru ergenliğe girdim. 14 yaşında 163'tüm 15 yaşında 166 falandım. Şu an 18 olmama 5 ay var ama hala çocuk gibiyim. Sakallarım yok vücudumda kıllanmalar çok değişik. Bacak kıllarım çok fazla ama üst vücudumda kıl bile yok. Yani 17 yaşındayım ama hala çocuk gibiyim boyumun 5cm civarı uzaması mümkün mü sizce? Çok fazla takıntı yapıyorum boyumu.

Aynı durum bende de var hocam. 18 yaşındayım 1.80 boyum var. Bütün amcalarım ve babam neredeyse 1.90 ama ben 1.80 kaldım. Aynı şekilde bel altı fazla kıl bel üstü az kıl bende de var

18 yaşından sonra boyun pek uzamaz, bilimsel olarak böyle açıklanıyor. Onun dışında vücudumun senin gibi kılsız olmasını o kadar isterdim ki :D Birde 175 boy çok uzun bir değer değil benim boyumda 175 ve kısayım yani fakat ben sizin gibi boyu takmıyorum kişisel düşünceniz tabiki ama ilerki yaşlarınızda boyun ne kadar anlamsız olduğunu anlayacaksınız.

18 yaşından sonra boyun pek uzamaz, bilimsel olarak böyle açıklanıyor. Onun dışında vücudumun senin gibi kılsız olmasını o kadar isterdim ki :D bir de 175 boy çok uzun bir değer değil benim boyumda 175 ve kısayım yani fakat ben sizin gibi boyu takmıyorum kişisel düşünceniz tabii ki ama ileriki yaşlarınızda boyun ne kadar anlamsız olduğunu anlayacaksınız.

Erkeklerin 20ye kadar uzadığını biliyorum hocam.

Erkeklerin 20ye kadar uzadığını biliyorum hocam.
20ye kadar uzuyor onu demiyorum ama 18le 20 yaş arasında max 2-3 cm uzar ona da uzaman denirse. Yani boyu 170lerde kalacak yine benim gibi. Mesela ben 18imden sonra hiç uzamadım.

20ye kadar uzuyor onu demiyorum ama 18le 20 yaş arasında Max 2-3 cm uzar ona da uzaman denirse. Yani boyu 170'lerde kalacak yine benim gibi. Mesela ben 18imden sonra hiç uzamadım.

Doğru söylüyorsunuz fakat o iş bireyden bireye değişir. Kimisi 23-24lerine kadar uzar, kimisi 18'de durur. Doğru beslenme, düzenli uyku, kemik sağlığı karar verir bu durumlara.

Yeni konular

Geri
Yukarı