17 yaşında 170 boy

11 Ağustos 2003 doğumluyum, boyum 170 bazen 169 çıkıyor. Kilom 60. İnşaatta çalışıyorum, bazıları boyun 20 - 21 yaşına kadar uzar diyor. Boyumun uzaması için ne yapmalıyım? Bu saatten sonra basketbol oynasam ne kadar fayda eder? Etkili esneme egzersizlerine nereden bakabilirim?
16 Ağustos 2003 doğumluyum boyum 174cm kilom 102. 9.sınıfta okulun en kısasıyddım ve boyum 145cmdi. Diyeceklerim bu kadar.

Basketbol ve yüzme boy uzama konusunda çok yardımcı etkenlerdir. Elinden geldiğince bu iki sporu da yapmaya çalış.

Sadece beslenme dışında hiçbir şey etki etmez dediğiniz için. Asıl siz neden üzüldünüz :D?
Yüzme bilmiyorum 😔

Kuzenlerimde olduğu gibi 1 senede inanılmaz bi artış olmadı her sene yavaş yavaş uzadım, umarım 20ye gelene kadar bir şeyler olur shslehxlsnx

21 yaşına kadar uzama oranı giderek düşecektir ondan sonra uzuyor denemez bile fakat nerdeyse 30 a kadar devam eder. Düzenli spor ile hormon kontrolü gelişime yardımcı olur, basket falan hikaye. Sağlıklı beslenmek ve düzenli spor bu yaşlarda önemli.

11 Ağustos 2003 doğumluyum, boyum 170 bazen 169 çıkıyor. Kilom 60. İnşaatta çalışıyorum, bazıları boyun 20 - 21 yaşına kadar uzar diyor. Boyumun uzaması için ne yapmalıyım? Bu saatten sonra basketbol oynasam ne kadar fayda eder? Etkili esneme egzersizlerine nereden bakabilirim?
Boyunuz ne kadar uzadı?

Yeni konular

Geri
Yukarı