17 yaşında banka hesabı açmak

Emrecan9950

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, arkadaşlar. Şu anda 17 yaşındayım. Meslek lisesinde okuyorum. Bu sene staja gideceğim. Stajyer ücretim nereye yatacak, bilmiyorum.
17 yaşında olduğum için üstüme nasıl kart çıkacak? Yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle merhaba, arkadaşlar. Şu anda 17 yaşındayım. Meslek lisesinde okuyorum. Bu sene staja gideceğim. Stajyer ücretim nereye yatacak, bilmiyorum.
17 yaşında olduğum için üstüme nasıl kart çıkacak? Yardımcı olursanız sevinirim.
Babanla birlikte bankaya gidersen velin olarak imza atıyor açabiliyorsun banka hesabı.

Staj yapacağın yer senin için kendi firmalarının üstüne senin isminin olduğu banka hesabı açacaklar. Maaşın oraya yatacak.

Benim zamanımda yanlış hatırlamıyor isem 650 TL bandında idi.
Elden de verebilirler bu kadar bir ücreti.

Ama ben kazandığım parayı bankaya atmak ve saklamak istiyorum diyorsanız, ailenizin onayı ile gidip açabilirsiniz.

Aylık ücret vb kesiyor mu?

Hayır herhangi bir hesap işletim ücreti vs. kesmiyor. Liseyi yatılı okumam sebebi ile başvurduğumuz hizmetti. Para gönderme alma sıkıntımı aldı. Normal bankamatik kartı görevi görüyor. Herhangi bir vadeli limit söz konusu değil. İçine para attıysan kullanırsın, atmadıysan kullanamazsın. Pos cihazlarından alışveriş yapılabiliyor. Fakat online ödeme kısmında uzun süre sorun yaşadım. Yaşım dolup (18) kartın süresi bittiğinde, aynı karttan bir daha gönderdiler ve online ödeme sorunu da çözülmüştü.

Yeni konular

Geri
Yukarı