17 yaşında birisi nasıl hisse senedi yatırımı yapabilir?

sametozturk3461

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, freelancer olarak yazilimla ugrasiyorum ve ve belirli miktarda birikimim var. (15000+) altin, dolar, euro ile ugrasmak yerine (istedigim geliri elde edemedim) daha fazla kazandiran ama daha riskli olan hisse isleriyle ugrasmak ve ogrenmek istiyorum.

Kendime ait garanti banka hesabim var fakat "yatirim hesabi" acamiyorum. Nasil bir yol izleyebilirim? Babamin uzerine midas hesabi acsam kendi banka hesabimdan havale/eft ile para gonderebilir miyim? (surekli babama bagimli olmak istemiyorum)

Veya garanti haricinde onerebileceginiz farkli bir banka hesabi var mi?

Tavsiye ve yorumlariniza acigim, simdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam abim uzun yıllardır borsada yatırım yapıyordu beni de sonunda bu sene borsaya sokmayı başardı 😅
Biz info yatırım hesabı kullanıyoruz, diğer aracı kurumları hiç kullanmadım ama komisyon oranları değişebiliyor ona dikkat edebilirsin.
Banka hesabı olarak Enpara kullanıyorum onunda kart aidatı ve havale EFT sıfır komisyonu var.

Merhaba, freelancer olarak yazilimla ugrasiyorum ve ve belirli miktarda birikimim var. (15000+) altin, dolar, euro ile ugrasmak yerine (istedigim geliri elde edemedim) daha fazla kazandiran ama daha riskli olan hisse isleriyle ugrasmak ve ogrenmek istiyorum.

Kendime ait garanti banka hesabim var fakat "yatirim hesabi" acamiyorum. Nasil bir yol izleyebilirim? Babamin uzerine midas hesabi acsam kendi banka hesabimdan havale/eft ile para gonderebilir miyim? (surekli babama bagimli olmak istemiyorum)

Veya garanti haricinde onerebileceginiz farkli bir banka hesabi var mi?

Tavsiye ve yorumlariniza acigim, simdiden teşekkür ederim.
1 sene boyunca babanızın adına ziraatten katılım hesabı açarsınız hisse alıp satarsınız ya da bir sene daha beklersiniz kendi adınıza katılım hesabı açıp satarsınız.

Hisse senedi hesabı için 1 yıl bekleyeceksin ama fon alabilirsin. Tefaş'ın sitesine girip fonları karşılaştır aklına yatan fon ya da fonlara yatırım yapabilirsin. 1 yıl boyunca da birikimin değerlenir.

Arkadaslar 1 yil beklemek benim icin cok sey kaybetmek demek. Midasta babamin uzerine actiracagim hesaba kendi bankamdan para atabiliyor muyum?

Arkadaslar 1 yil beklemek benim icin cok sey kaybetmek demek. Midasta babamin uzerine actiracagim hesaba kendi bankamdan para atabiliyor muyum?
Hayır diye biliyorum ayni tc numarisina sahip bankadan gelmesi lazim paranin. Yapikredi önerebilirim yatirim safasi hem banka uygulamasinda ek uygulama yok ve sade ve anlaşilir babanin hesabindan alabilirsin sonra kendine geçirirsin

Yeni konular

Geri
Yukarı