17 yaşında hangi işte çırak olunmalı?

Hasan Yaprak

Decapat
Daha fazla  
17 yasindayım, 13 yaşamdan beri babamın yanında tekstilde çalışıyordum ama hiç memnun değilim. Astım hastasıyım ve toz alerjim var, kumaşların tozundan çok rahatsızdım.
Artık babamın yanında calışmayacağım. Sizce hangi meslekte işe başlamalıyım? İlk defa başka bir yerde çalışacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
17 yasindayım, 13 yaşamdan beri babamın yanında tekstilde çalışıyordum ama hiç memnun değilim. Astım hastasıyım ve toz alerjim var, kumaşların tozundan çok rahatsızdım.
Artık babamın yanında calışmayacağım. Sizce hangi meslekte işe başlamalıyım? İlk defa başka bir yerde çalışacağım.

Paranız varsa 120CC motor ehliyeti alıp esnaflarda kuryelik yapabilirsiniz.

Ben olsam bir berbere çırak giderdim.
İleride işi öğrendiğinde kendine yeni bir yer açmak için de çok masrafın da olmayacak, berber açmak nispeten basit.
Ha sorarsan ben çocukken berbere çırak gittim ama 3 gün dayanabildim 😄

Belki benim çalıştığım berber problemliydi bilmiyorum ama dişini sıkar, işi öğrenirsen ileride işe yarayabileceğini düşünüyorum.

Hocam çalışmak değil kavraman yüksekse bir kuaförde erkek olur bayan olur fark etmez işe gir 6 ayda mesleği öğren aynı zamanda açıktan çıraklık oku ustalık belgesi alana kadar berberde tıraş yarı yarıya çalış sonra dükkanını açarsın 20-21 gibi.

Berber, kadın kuaförü, araba sanayisi kaporta veya mekanik, elektrikçi, inşaat gibi gider. Kuaför veya sanayi en mantıklı bence.

Tornacı iyi iş yapar. Zordur ve tozsuz bir ortamı olmaz.

Alerjin genel olarak toza karşıysa Sanayi olmaz. Garson, Aşçı yamağı gibi şeyler daha uygun olur.

Geri
Yukarı