20 yaşında sanayide işte çalışmak nasıl olur?

Hocam sizin canınız sağ olsun. Aslında bilgisayar mühendisi isteyen sistem bireylerin işi sevip sevmemesinden çok ne kadar ezberci olup olmadığına bakıyor diye düşünüyorum. Daha önceki yazımlarımda defalarca dile getirdim bu durumu, bilgisayarla alakası olmayan adam hayatı boyunca ders çalışmaktan başka bir şey yapmadığı için bu bölüme girebiliyor. Sonuç ne oluyor? Çok düşük performansa sahip, "vasıfsız" mühendisler türüyor. Bu da maalesef işsizlik sorununu doğuruyor. Ancak bu durumun kötü olması, iyi şeylerin olmadığı anlamına da gelmeyebilir. Yukarıda bir yazarımız kapalı bir ortamda bilgisayar üzerine yoğunlaşmaktan bahsetmiş. Eğer böyle bir imkanınız varsa günlerinizi verimli bir şekilde bilgisayar öğrenmeye de odaklayabilirsiniz bence. Bu klişe olan "Yazılım öğren, dilini geliştir." gibi bir şey oldu ancak denemeye değer diye düşünüyorum. Tabi imkanınız varsa. Ve bildiğim kadarıyla engelli bireyler için bazı kurumlar veya müdürlükler açıktan alımlar yapıyor diye biliyorum. Veya bunun için var olan sınavlar var, tabi ne kadar mantıklıdır bilemem. Keşke size daha iyi bir şekilde yardımcı olabilsem.
Teşekkür ederim hocam. Sürekli ders çalışan kişi istediğin yere kesinlikle değil fakat o istediği şirkete veya kamuya giriyor. Emeğinin hakkını veriyor.

@technora @alhyprn önerileriniz için teşekkürler. Baktım ve sanayi ile aram yokmuş. Aslında gidip normal bir işte çalışmam gerekiyormuş. Herkes sevdiği işe gidemiyor maalesef. Yapacak bir şey yok. Temizlik görevlisi, garson vb. işleri yapacağım bu ihtimalle. En sevdiğim meslek olan bilgisayar mühendisliği bile normal bir birey istiyor. Tabiri caizse; "Bu adam kafadan kontak. Niye alacağız? Ruhsal ve duygusal bozukluğu bize sıkıntı çıkarabilir. Gider ortopedik engelli alırım." der. Her yerden patlak veriyor bu lanet hastalık. Bu raporu gideceğim yere mecburen göstermek zorundayım.
Yanlış düşünüyorsunuz hocam, kime göre neye göre normal değilsiniz? Bunun geçerli cevabını doktor verir bence. Ben böyle konuları kafaya takmaktan OKB hastası oldum 1 gecede öyleyse bende normal değilim. Kendinizi küçültmeyin durduk yere. Kendini normal sanıp psikopat ne insanlar var. Buraya gelip başkalarının fikirlerini almayı isteyip saygılı bir şekilde yazabiliyorsanız gayet normalsiniz.

Liseden mezun olduysan EKPSS sınavına iyi bir şekilde hazırlanıp girebilirsin. Atamalar çok az yapılıyor 90+ puan alman şart. Ama 90+ puan alırsan devlet memuru olarak çalışabilirsin.

Yanlış düşünüyorsunuz hocam, kime göre neye göre normal değilsiniz? Bunun geçerli cevabını doktor verir bence. Ben böyle konuları kafaya takmaktan OKB hastası oldum 1 gecede öyleyse bende normal değilim. Kendinizi küçültmeyin durduk yere. Kendini normal sanıp psikopat ne insanlar var. Buraya gelip başkalarının fikirlerini almayı isteyip saygılı bir şekilde yazabiliyorsanız gayet normalsiniz.
Birde işe gireceğim doktorun kontrolünden geçiyorum. Kafası eserse alıyor. Her şey doktorun ağzındaki lafa bakıyor. "Evet" veya "Hayır". Hangisini derse. Aslında ortopedik bir engelim yok. Ama almıyorlar işte.

Birde işe gireceğim doktorun kontrolünden geçiyorum. Kafası eserse alıyor. Her şey doktorun ağzındaki lafa bakıyor. "Evet" veya "Hayır". Hangisini derse. Aslında ortopedik bir engelim yok. Ama almıyorlar işte.
Hocam şu durumda tıbben normal sayılan insanlar bile iş bulamıyor. Tıbbı Sekreter olarak devlet hastanesine girecektim askerliğim olmadığı için almadılar. Halbuki 29 yaşıma kadar tecil edebiliyorum. Ararız deyip arıyorlar görüşmeye çağırıyorlar her seferinde askerliğin yok diyorlar. Bahane üretmek için ellerinde sebep oluyor anlayacağın. Bize düşen kendimizi geliştirmek hocam o zaman bak nasıl kapıyorlar şuymuş buymuş umurlarında olmaz.

Bize düşen kendimizi geliştirmek hocam o zaman bak nasıl kapıyorlar şuymuş buymuş umurlarında olmaz.
Ben bu halle hiçbir şey yapamıyorum. Yolda sarhoş gibi yürüyorum. Aklımda bir şey tutamıyorum. Ama unutmayacaklarımı unutmuyorum :D

Şaka bir yana gerçekten aklımda zor tutuyorum. Allah'tan Google Asistan'ım var. Bana yardımcı oluyor. :)

Hesap, kitap işleri benden geçti de gidiyor. Yapamıyorum ya, şaka gibi.

Benim askerlik sorunum yok fakat yine de bir bahaneleri var. Arkadaş, madem çalıştırmayacaksın niye ayağına kadar çağırıyorsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı