17 yaşında hızlı kilo alıp vermek normal mi?

tunahan4321

Picopat
17 yaşındayım. Bundan 1 ay öncesinde tam 115.8 kilo falan çıkmıştım boyum 190 ve su an oruç falan başladı. Karnım dolu daha yeni ölçtüm 108 kilo çıktım. Bundan 3-4 ay öncesinde 121 kiloya kadar çıkmıştım. Vücudum çok garip, sürekli yırtık oluşuyor. 3 yıl Kick boksa gitmiştim kiloma göre hizliyim zorlamadan da yırtıklar oldu kardiyo vb. Ve bundan dolayida kendim koşarım zıplayıp 1 2 metre yerlerden rahat şekilde atlayabilirim. Yani obozlik bir durum yok, imkansız zaten ancak 3 yıl önce Kick boksa baslamasaydim şu an 150 160 kiloya çıkabilirdim diye düşünüyorum. Cikmasamda şu an aşırı hantal ve su ankinden daha yağlı bir vücudum olurdu diye düşünüyorum. Sizce normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
17 yaşındayım. Bundan 1 ay öncesinde tam 115.8 kilo falan çıkmıştım boyum 190 ve su an oruç falan başladı. Karnım dolu daha yeni ölçtüm 108 kilo çıktım. Bundan 3-4 ay öncesinde 121 kiloya kadar çıkmıştım. Vücudum çok garip, sürekli yırtık oluşuyor. 3 yıl Kick boksa gitmiştim kiloma göre hizliyim zorlamadan da yırtıklar oldu kardiyo vb. Ve bundan dolayida kendim koşarım zıplayıp 1 2 metre yerlerden rahat şekilde atlayabilirim. Yani obozlik bir durum yok, imkansız zaten ancak 3 yıl önce Kick boksa baslamasaydim şu an 150 160 kiloya çıkabilirdim diye düşünüyorum. Cikmasamda şu an aşırı hantal ve su ankinden daha yağlı bir vücudum olurdu diye düşünüyorum. Sizce normal mi?
Normal.

Örnek : Yemek kalorin değişiyordur. 3000 kalori alıp,daha fazla yakıyorsan. Kilo veriyorsundur. 3000-4000 kalori alıp yakamıyorsan,genel hareket azsa kilo alıyorsundur. Abur cubur çok tüketiyorsundur. Kısa süreçte,fazla kilo alıp verdiysen,yırtıklar bu yüzden oluşur. Vücudun belirli kilo stabilliğine alışamamıştır. Yırtık yaratmıştır. Deriyi genişlet,küçült sistemi gibi. Senin yerinde olsam bu kilodayken diyetisyene giderdim.

17 yaşındayım. Bundan 1 ay öncesinde tam 115.8 kilo falan çıkmıştım boyum 190 ve su an oruç falan başladı. Karnım dolu daha yeni ölçtüm 108 kilo çıktım. Bundan 3-4 ay öncesinde 121 kiloya kadar çıkmıştım. Vücudum çok garip, sürekli yırtık oluşuyor. 3 yıl Kick boksa gitmiştim kiloma göre hizliyim zorlamadan da yırtıklar oldu kardiyo vb. ve bundan dolayida kendim koşarım zıplayıp 1 2 metre yerlerden rahat şekilde atlayabilirim. Yani obozlik bir durum yok, imkansız zaten ancak 3 yıl önce Kick boksa baslamasaydim şu an 150 160 kiloya çıkabilirdim diye düşünüyorum. Cikmasamda şu an aşırı hantal ve su ankinden daha yağlı bir vücudum olurdu diye düşünüyorum. Sizce normal mi?

O yırtık dediğin şeyler deri çatlaması gayet normal ve tartıda ki kg a bakma asla yağ yüzdene bak yağ yüzden de değişiklik olmıyordur muhtemelen veya kas kütlende yediğin yemek miktarı içtiğin su miktarı günde kaç kere tuvalet kullandığın falan bunların hepsi tartı da ki Kg'u değiştirecek şeyler günlük 5-6kg a kadar değişiklik olabilir.

Geri
Yukarı