17 yaşında işlenen herhangi bir ceza 18 yaşında mahkemeye çıkılırsa ne olur?

398958

Hectopat
Şunu belirtiyim herhangi bir suç işlemedim. Arkadaşlarla buna uzun kafa yorduk fakat bir fikir bulamadık, 17 yaşında işlenen herhangi bir suç 18 yaşında mahkemeye çıkılırsa ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yetişkin birey olmadığın için çok bir şey olmaz bence ama suça göre değişir işlediğin suç ne.

Yetişkin birey olmadığın için çok bir şey olmaz bence ama suça göre değişir işlediğin suç ne olduğuna bağlı.

Konuyu gördüm aklıma direk şu video geldi. Suçu ne zaman işlersen o zaman esas alınır muhtemelen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Videodaki çocuk hırsız ama 18 yaşında olmadığı için hapse gidemiyor. Bu yüzden polisler 18. doğum gününde baskın yapıp sürpriz yapıyor. :D

Şunu belirtiyim herhangi bir suç işlemedim. Arkadaşlarla buna uzun kafa yorduk fakat bir fikir bulamadık, 17 yaşında işlenen herhangi bir suç 18 yaşında mahkemeye çıkılırsa ne olur?

Hocam suçtan suça değişir ama eski işlenen bir suç için 18 yaşına gelince mahkemeye veya herhangi bir ceza çarptırılmaz birisini öldürürse veya tecavüz ederse o zaman işler değişir.

Hayır ceza alabilir suçtan.

Konuyu gördüm aklıma direk şu video geldi. Suçu ne zaman işlersen o zaman esas alınır muhtemelen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Videodaki çocuk hırsız ama 18 yaşında olmadığı için hapse gidemiyor. Bu yüzden polisler 18. doğum gününde baskın yapıp sürpriz yapıyor. :D
Ooh, kolası da var hocam. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı