17 Yaşında kısa boy sorunu

Marshie

Decapat
17 yaşındayım ve lise hayatım boyum yüzümden berbat geçti diyebilirim, Herkes boyun kısa falan diyerek hayatımı resmen zindan ettiler. Allah'a şükür lise son da bitti gibi sanırım Corona olayları falan. Endokrine gitmiştim pek fazla ilgilenmediler aslında röntgen falan çekindim işte o sıralar da Corona başladı. Ailem, ben falan gitmek istemeyince öyle kaldı. Sizce boyum uzar mı? Amcalarım uzun ama Annem benden biraz küçük babamsa benden biraz uzun. Nasıl bir yöntem uygulamalıyım? Ara sıra barfiks falan çekiyorum. Vücudum iyi ama. Boy stresinden saçım bile dökülüyor bu yaşta. 😩

17 yaşındayım ve lise hayatım boyum yüzümden berbat geçti diyebilirim, herkes boyun kısa falan diyerek hayatımı resmen zindan ettiler. Allah'a şükür lise son da bitti gibi sanırım corona olayları falan. Endokrine gitmiştim pek fazla ilgilenmediler aslında röntgen falan çekindim işte o sıralar da corona başladı. Ailem, ben falan gitmek istemeyince öyle kaldı. Sizce boyum uzar mı? Amcalarım uzun ama annem benden biraz küçük babamsa benden biraz uzun. Nasıl bir yöntem uygulamalıyım? Ara sıra barfiks falan çekiyorum. Vücudum iyi ama. Boy stresinden saçım bile dökülüyor bu yaşta. 😩

Boyunuz kaç ayıptır sorması?

Boy genetik işidir hocam, bir yere kadar uzar ki o da genelde 20 yaştır. Günümüzde bunlar sorun olmaktan çıktı. Ben 19 yaşındayım şahsen, boyum 181 ama linkteki gibi ürünleri kullanıyorum ve gayet işe yarar. Bakmanı öneririm.

Artık boyumdan dolayı kaygılarım falan oluşmaya başladı. Yani vardı da mesela toplum içine çıkmaya falan utanıyorum boyumdan dolayı. Her an biri böyle gelip de dalga geçecek falan diye. Ama staj yerimde kimse boyumla falan dalga geçmediği için çok sevinmiştim gerçekten. Boy takıntım biraz da olsa geçmişti. Fakat şimdi tekrardan başlıyor. Üniversite hayatım falan çok yaklaştı, fikirlerim değişiyor.

Cidden yazıyorum bunu, 17 yaşında fiziksel özelliklerle dalga geçiyorsa birisi ciddiye alınmaya bile değmez. İlerde de anca asgari ücretle oraya buraya hamallık yapan keko olur ondan, ötesi olmaz.

Bende 17 yaşındayım 163 boyum var valla 3 yıldır hiç uzamadım çıkartamıyorum kafamdan hep sorun oluyor bakalım yine bir umut bekliyorum belki 20'ye kadar en azından 170 olsam bile şükür ederim.

Geri
Yukarı