17 yaşında ve sonrasında boy uzaması devam eder mi?

17 yaşına 3 gün önce girdim ve boyum 171-172 falan annemin boyu 168 babam gençken 177 falanmış. Şu an 175-176 boyumun 180 olması gerekirken neden bu boydayım? Uzamak istiyorum uzayabilir miyim sizce? Depresyona girdim.
Beslenmene dikkat eder ve spor yaparsan devam eder. 182 boyum vardı spora başladım 21 yaşında 185 oldu ama çoğunlukla genetik. Ayrıca boy abartılacak kadar da önemli değil uzama durana kadar tahmini 175 olursun.

18 yaşına kadar da devam edebilir 20 yaşına kadar da. Değişiyor yani genetiğine bağlı.
genetiğim en az 178 olucak kadar iyide benim tekrar yaratilmam lazim sanirim

Beslenmene dikkat eder ve spor yaparsan devam eder. 182 boyum vardı spora başladım 21 yaşında 185 oldu ama çoğunlukla genetik. Ayrıca boy abartılacak kadar da önemli değil uzama durana kadar tahmini 175 olursun.
güzel besleniyorum et ve et ürünleri tavuk tarzi şey çok tüketiyorum içeriğinden dolayı cicibebeye sardım bu aralar süt falan hayalim 185 187 en en az 180 olsam yeter ya

genetiğim en az 178 olucak kadar iyide benim tekrar yaratilmam lazim sanirim

güzel besleniyorum et ve et ürünleri tavuk tarzi şey çok tüketiyorum içeriğinden dolayı cicibebeye sardım bu aralar süt falan hayalim 185 187 en en az 180 olsam yeter ya
Dostum iyi beslenmek önemli tabii ama %90 genetik yani akışına bırak.

Dostum iyi beslenmek önemli tabii ama %90 genetik yani akışına bırak.
171 saniyordum boyum 173 174 sanirim 178 ile bitirsem yeter Annemin boyu kadina göre baya iyi babamda ortalama ustunde arkadasimin anasi 169 babasi 168 4 yil emmiş 193 boyu var hala uzamaya devam ediyor zaten hayat yolunda gitmiyor atıcam kendimi ne olucaksa olsun bulanımdayım

Boy genetiğinin önemli kısmı anneden alınıyor diye biliyorum, biraz şans işi de dahil tabii. Bence bu kadar çok kafana takmamalısın. Hayatın hakkında daha önemli problemlerin var gibi onlara odaklan değiştiremeyeceğin şeyler dışında.

Boy genetiğinin önemli kısmı anneden alınıyor diye biliyorum, biraz şans işi de dahil tabii. Bence bu kadar çok kafana takmamalısın. Hayatın hakkında daha önemli problemlerin var gibi onlara odaklan değiştiremeyeceğin şeyler dışında.
Dayım, amcamın ve babamın boy ortalaması 187 falan. Bende 1.85'im, annem 1.65 kanka. Genetiği anneden aldığını sanmıyorum babadan alıyor.

171 saniyordum boyum 173 174 sanirim 178 ile bitirsem yeter Annemin boyu kadina göre baya iyi babamda ortalama ustunde arkadasimin anasi 169 babasi 168 4 yil emmiş 193 boyu var hala uzamaya devam ediyor zaten hayat yolunda gitmiyor atıcam kendimi ne olucaksa olsun bulanımdayım
Bu kadar kafana takma, senin elinde olan bir şey değil dediğim gibi genetik işi bu zaten. Ülkede 1.80 üstünde insan çok az. Ülkenin ortalaması 1.76 falan.

Yeni konular

Geri
Yukarı