17 yaşından sonra boy uzaması devam eder mi?

KMJ3

Decapat
17 yaşındayım tam olarak 3 ay sonra 18 yaşıma gireceğim. Geçen sene bu aylarda okulda yapılan boy ölçümlerinde boyum 1.75 cm çıktı şu an 1.77 1.78 cm boyundayım şu anki yaşımdan sonra uzamam acaba ne kadar devam eder boyum ne kadar olur?

17 yaşındayım tam olarak 3 ay sonra 18 yaşıma gireceğim. Geçen sene bu aylarda okulda yapılan boy ölçümlerinde boyum 1.75 cm çıktı şu an 1.77 1.78 cm boyundayım şu anki yaşımdan sonra uzamam acaba ne kadar devam eder boyum ne kadar olur?
20-22 civarlarına doğru yavaşlayıp duruyor diye biliyorum.

Bir an konuyu ben açtım sandım. Ben de şu son aylarda boy mevzusunu takmaya başladım. 6. sınıfta 1.69 idim. 2 senedir 1.78'im uzamayacağım diye korkuyordum. 23 iyi imiş. Şu an ders çalıştığım için spora fazla zaman ayıramıyorum. Üniye kapağı atınca sporla birlikte ben de 1.83-84 olurum diye düşünüyorum.

Bu boy uzaması biraz da ergenliğe kaç yaşında girdiğinizle alakalıdır. Ergenliğe erken girenlerin boylarının uzaması biraz daha erken biter.

23 yaşına kadar devam ediyor diye biliyorum. Maksimum 1.83 falan olursunuz diye düşünüyorum. Anne ve babanızın boyu nedir? Ayrıca basketbol oynayın kesinlikle.

Annem 1.64 cm babam 1.72 cm boylarında.

Bu boy uzaması biraz da ergenliğe kaç yaşında girdiğinizle alakalıdır. Ergenliğe erken girenlerin boylarının uzaması biraz daha erken biter.

Ben ergenliğe arkadaşlarımın çoğuna nazaran daha geç girdim yüzümdede tüylenme harici sakal yok. Oda bu sene çıkmaya başladı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı