Boyum daha ne kadar uzar?

Cpt.priceless8

Centipat
Selamlar öncelikle. Boyum 1.74 ve kendimi kısa hissediyorum. 10 gün sonra 16 yaşıma gireceğim. Annem 1.60, babam 1.70. Geçen seneye kadar uzamadığımı düşünürdüm. Okulda 1.70 çıkmıştım. Bu sene 1.74 çıktım. Her gün yoğurt yiyorum, süt içiyorum. Arada voleybol basketbol oynuyorum. Önerilerinizi bekliyorum. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye ortalamasında bir boya sahipsin, kısa mısın? Evet kısasın ama çokta kafaya takılacak bir boy değil. Daha 16 yaşındasın en az 2-3 cm daha uzarsın, şanslıysan 1.80 olabilirsin. Boy uzamasının büyük çoğunluğu genetik ile alakalı. Kendini üzme boş yere senin elinde olan bir şey değil, basketbol, voleybol harici yüzebilirsin.

Selamlar öncelikle. Boyum 1.74 ve kendimi kısa hissediyorum. 10 gün sonra 16 yaşıma gireceğim. Annem 1.60, babam 1.70. Geçen seneye kadar uzamadığımı düşünürdüm. Okulda 1.70 çıkmıştım. Bu sene 1.74 çıktım. Her gün yoğurt yiyorum, süt içiyorum. Arada voleybol basketbol oynuyorum. Önerilerinizi bekliyorum. :)
Dostum sen neden boya takılıyorsun :D? Ben 15 yaşındayım ve 1.60 boyum var. Anne 1.47, babam 1.74. Sen kısa hissediyorsan benim kısa hissedecek bir şeyimin olmaması lazım. Ama takmıyorum.

İş tamamen genetiğinde. Daha yaşın da ufak, uzamak için vaktin var. Benim arkadaşım lisenin ilk senesinde benden kısaydı. Ben yaz tatiline 1.78 boyla girdim. Adam tatilden dönünce dev gibi geldi. 3 ayda 10 cm belki daha fazla uzamıştır. Son sene lise biterken boyu 202 santimdi. Ben 1.84'tüm. Hala da öyleyim. Ne olacağı hiç belli olmuyor yani. Bir başka arkadaşım hala uzuyor. Son 2 senede 3 santim daha uzamış. Maşallah herkes pirinç tarlasında yetişiyor sanki.

Selamlar. Boyumu kafaya takıyorum. Babam 1.70 annem 1.60. Gecen sene 1.70 idim. Bu sene 1.74 oldum. Sizce 1.78 falan olur muyum?

Haftaya 16 yaşıma gireceğim. Sakllarım tane tane çıkıyor. Bıyığımı 2 haftada 1 kesiyorum. Basketbol vb. şeyler ile 1.80'e yakın olmak istiyorum. Sizce mümkün mü? Önerileriniz neler?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı