Boyum Ne Kadar Uzar?

ikubaru

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar değerli arkadaşlar son zamanlarda kafama çok takılan bir konuyu danışmak istiyorum. 16 yaşındayım boyum 1.74 baba ve anne tarafındaki bütün erkeklerden kısayım. Gerçekten uzamak istiyorum zamanla takıntı haline geldi bu boy konusu bende, bilgisi olan arkadaşlar tahmini olarak gelişim dönemi sonucunda boyumun kaç olacağını yazabilirler mi?

Baba boyu: 1.81 (babam kardeşleri arasında en kısa olan)
Anne boyu: 1.62

Not: Bir dayım var onun da boyu 1.78

Hiç kafaya takılacak birşey değil boyunda normal, ergenliktesin daha 1.80 falan olabilirsin. Şimdi mesela bütün akrabalarında herkes uzun boylu diye sende uzun olacaksın diye bir şart yok farz et ki bütün akrabaların tipsiz ama sen yakışıklısın o zaman ben niye yakışıklıyım diye kafaya takar mısın? Hayır :D

Yaşın gereği tam boy uzama dönemindesin. Dediğin gibi aile tarafları uzun boyluysa, yüksek ihtimal sen de uzun boylu olursun. Ama hemen olacak bir şey değil bu. 19-20 yaşına kadar boyun uzamaya devam edebilir. Sonrasında da boyu unutup sakal derdine düşersin. :)

Hiç kafaya takılacak birşey değil boyunda normal, ergenliktesin daha 1.80 falan olabilirsin. Şimdi mesela bütün akrabalarında herkes uzun boylu diye sende uzun olacaksın diye bir şart yok farz et ki bütün akrabaların tipsiz ama sen yakışıklısın o zaman ben niye yakışıklıyım diye kafaya takar mısın? Hayır :D
Tespite gel. Ben napayım bir de beni duşun kardeşim bak: İki sülalenin de en kısa üyelerine denk geldim, kuzenler 180-190 ben 171. Çok da uzamak iyi bir şey değil kemik sağlamlığını azaltıyor(1/h).

1.74 olduğun için şükretmelisin. Bende 16 yaşındayım 3 yıldır boyum 1.60. Kısacık cüce gibi kaldım boy uzamıyor yaşıtlarım benden kat kat uzun. :(

Arkadaşlar her şey boy değildir. Benim boyum 1.86 ama kilom 55. Kullandığım resim geçen yıl çekildi ve o zaman 60 kiloydum. Ne yaptıysam kilo alamadım hatta 55'e kadar düştüm. Deseniz ki boyun 1.75'e düşsün, kilon da 66'ya çıksın. Hiç düşünmem kabul ederim. Orta boylu olmak sıkıntı değildir. Ama uzun olup da bu kadar zayıf olmak ciddi sıkıntıdır.

Arkadaşlar her şey boy değildir. Benim boyum 1.86 ama kilom 55. Kullandığım resim geçen yıl çekildi ve o zaman 60 kiloydum. Ne yaptıysam kilo alamadım hatta 55'e kadar düştüm. Deseniz ki boyun 1.75'e düşsün, kilon da 66'ya çıksın. Hiç düşünmem kabul ederim. Orta boylu olmak sıkıntı değildir. Ama uzun olup da bu kadar zayıf olmak ciddi sıkıntıdır.
Kilo mu kaybediyorsun yoksa spor mu yapıyorsun. Ciddi bir şey olabilir. Ve boy konusunda boyun ne önemi var zaten elinde sonunda öleceğiz. Kafana takma rahat ol :)

Bende kafaya takardım bir aralar uzarsa uzar canım kader.
Kader: İnsanın elinde olabiliyor bazen :)
Spor yaptığın zaman bir ihtimal genetikte olmasa bile uzayabiliyorsun, onun dışında kilo varsa uğraşmıyor isen spor ile genetikten alabildiğin kadar bedava boy alırsın gerisi sana kalmış :D

16 yaşında boyunun uzama ihtimali yüksek ama uzamayabilir de, misal ben 15-16 yaşından beri 1.75 boyundayım şuan 19 yaşındayım. Ümidini kesme sütü bol iç, düzenli uyku uyu, esneme hareketleri yap. Keşke bende senin yaşında boya taksaydım belki şuan 1.80 falan olabilirdim:cry: ama yinede biraz ümidim var benimde, bakalım uzayacak mıyım:kararsız:

Geri
Yukarı